Kino

Mulholland Drive - seans ODWOŁANY

Data wydarzenia:
19 Marzec 2020 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
15 zł

Seans filmowy na 60-lecie Kin Studyjnych - dyskretny urok klasyki Odrobina szaleństwa, czyli przegląd filmów Davida Lyncha i duetu Jeunet & Caro.

Przed seansem prelekcję do filmu poprowadzi mgr Agnieszka Karpiel.

Gatunek: dramat, psychologiczny, thriller, kraj produkcji: Francja, USA 2001; czas trwania: 146 min
Reżyseria: David Lynch, obsada: Naomi Watts, Laura Harring, Justin Theroux, Ann Miller, Dan Hedaya

Mulholland Drive opowiada historię dwu kobiet wplątanych w tajemniczą intrygę kryminalną i uwikłanych w burzliwy trójkąt miłosny. Ta fascynująca opowieść posiada wszystkie charakterystyczne cechy stylu Lyncha, ale jest w niej także coś, co sprawia, że film ten staje się wyjątkowy w dorobku tego reżysera.

W Mulholland Drive Lynch powraca do swoich obsesji. Mamy tu do czynienia z typowym dla niego światem, w którym nic nie jest takie, jak się na początku wydaje i nikt nie jest tym, za kogo się podaje. W swej pełnej napięcia opowieści, Lynch maluje wizję Los Angeles jako miasta, w którym niewinność miesza się z korupcją, miłość z samotnością, a piękno z moralnym zepsuciem. Prowadzi nas przez tajemniczy labirynt zmysłowych doznań aż do miejsca, gdzie spotykają się ze sobą senne marzenia i przerażające koszmary. Ten melanż ma równie intrygującą i wciągającą atmosferę oraz hipnotyczną moc, jak poprzednie dzieła Davida Lyncha: Miasteczko Twin Peaks, Zagubiona autostrada czy Blue Velvet. To kolejny prowokacyjny film tego reżysera przypominający puzzle, składający się z elementów należących do różnych rzeczywistości i przetworzonych przez jego malarską wrażliwość.

źródło: arthousefilm.pl, gutekfilm.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia