Repertuar

Mordercza natura lorda Artura - spektakl teatralny

Data wydarzenia:
04 Kwiecień 2023 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
5 zł

4 kwietnia o 17:00 na deskach Pałacu Kultury Zagłębia zobaczymy spektakl Mordercza natura lorda Artura w reżyserii Ewy Pawik, w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego Adamantem.

Spektakl Mordercza natura lorda Artura powstał na motywach utworu Zbrodnia lorda Artura Oscara Wilde’a (1854-1900) uważanego za jednego z największych autorów piszących w języku angielskim. Proponowane Państwu przedstawienie to ilustracja klimatu kulturalnego Anglii schyłku XIX wieku. Sielankową atmosferę przyjęcia w salonie lady Windermere zakłóca pojawienie się chiromanty – pana Pogdersa.  Człowiekiem, który chce zbadać swe przyszłe losy, jest między innymi lord Artur. Za poznanie przyszłości bohater jest w stanie nawet słono zapłacić.

Z jakiego powodu pan Podgers opiera się przed ujawnieniem jego przyszłości?
Czy szlachetne pobudki doprowadzą do morderstwa?
Czy istnieją przedmioty, talizmany, które przynoszą szczęście?
Czy są daty i dni tygodnia, które przynoszą pecha?
Czy możliwy jest kontakt ze zmarłymi?
Czy niektórzy ludzie mają zdolność przewidywania przyszłości?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w przedstawieniu. Ta niezwykle wciągająca historia rodem z literatury grozy jest zaprezentowana w idiomie estetycznym czarnej komedii nasyconej duchem groteski. Akcja jest wartka i dowcipna. Sytuacje sceniczne bawią, jednak w warstwie treściowej niosą uniwersalną refleksję.

Szkolne Koło Teatralne Adamantem to grupa teatralna stworzona przez młodych aktorów amatorów o niezwykłej energii, wspaniałą młodzież, dla której występy na scenie stały się wielką pasją. Ich opiekunem jest Ewa Pawik - nauczyciel, pedagog i reżyser, mająca na swoim koncie liczne spektakle teatralne m.in. Dziwne przypadki, Dzieje córki Tewjego, Teatralne Concertino, Mąż zmarł, ale już mu lepiej, prezentowane na różnych scenach w Dąbrowie Górniczej - i nie tylko. 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia