Kino

Moonlight - Letnie Kino Plenerowe

Data wydarzenia:
19 Sierpień 2017 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny
W przypadku niesprzyjającej pogody seans plenerowy zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).

Seans przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ.

Ósmy tytuł w ramach tegorocznego Letniego Kina Plenerowego, które gościć będzie w każdą sobotę lipca i sierpnia w dąbrowskiej Fabryce Pełnej Życia. Kolejnym filmem, jaki pojawi się na wielkim ekranie 19 sierpnia o 21:00 będzie Moonlight w reżyserii Barr'ego Jenkinsa.

Moonlight to kronika życia młodego Afroamerykanina od dzieciństwa do dorosłości. To dzieło absolutnie wyjątkowe - film stanowi zarazem ponadczasową opowieść o poszukiwaniu swego miejsca w świecie, jak i głęboko osobiste, poetyckie studium tożsamości, rasy, dojrzewania, męskości, rodziny, przyjaźni i miłości. Akcja filmu, bazującego na autentycznych wydarzeniach, rozgrywa się na przestrzeni dwóch dekad w dzielnicy nędzy w Miami. Charona poznajemy jako zagubionego chłopca, którego z opresji ratuje lokalny diler. Następnie obserwujemy prześladowanego przez rówieśników nastolatka, zmagającego się z własną seksualnością i wreszcie dorosłego czarnoskórego mężczyznę. Niezwykle empatyczna wizja Barry'ego Jenkinsa dotyka uniwersalnych prawd i momentów, które kształtują nasze życie i czynią nas tym, kim jesteśmy.

Gatunek: dramat; czas trwania: 111 min; produkcja: USA; reżyseria: Barry Jenkins

SPONSOR:

źródło: Solopan