Repertuar

Mój ulubiony Młynarski - recital Piotra Machalicy

Data wydarzenia:
28 Czerwiec 2017 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Bilet dla seniora - 5 zł + 5 zł (osoba towarzysząca)
(dostępne wyłącznie w Kasie PKZ dla osób powyżej 60. roku życia za okazaniem dokumentu tożsamości)
Bilet normalny - 40 zł

Muzyka potrafi obudzić w nas pokłady młodości, posiada zdolność do przywracania starych i tworzenia nowych wspomnień, dlatego powstał cykl koncertów Dąbrowa łączy pokolenia. Cykl skierowany do wszystkich, ale ze szczególnym wyróżnieniem seniorów, którzy będą mieli możliwość zaproszenia na koncert dzieci i wnuki. Stanie się tak, dzięki specjalnej cenie biletu, która dla seniora będzie wynosić jedynie 5 zł i dodatkowe 5 zł, jeśli senior zdecyduje się iść z osobą towarzyszącą. Pierwszą okazją do tego będzie recital Mój ulubiony Młynarski w wykonaniu Piotra Machalicy 28 czerwca o 18:00.

Wojciech Młynarski w jednej ze swoich piosenek śpiewał o „dołożeniu sił, by starzeć się, nie doroślejąc”, a jedną z najskuteczniejszych recept na „niedorastanie” jest przebywanie z ludźmi młodymi. Pałac Kultury Zagłębia wraz z Urzędem Miasta Dąbrowy Górniczej pragną stworzyć okazję, by osoby należące do różnych pokoleń wspólnie spędzały czas. Sprzyjać temu ma cena biletów, które może zakupić senior (osoba powyżej 60. roku życia, za okazaniem dokumentu tożsamości)

Mój ulubiony Młynarski to muzyczny hołd składany mistrzowi przez Piotra Machalicę połączony z jego osobistymi wspomnieniami o wielkim artyście, jakim był Wojciech Młynarski. Podczas koncertu usłyszymy zarówno piosenki autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury, jednak wszystkie wyszły spod ręki mistrza Młynarskiego. Recital Piotra Machalicy to koncert na głos, trąbkę, akordeon, instrumenty perkusyjne oraz dwie gitary, wszystko po to, by jak najlepiej oddać charakter takich piosenek, jak: Jeszcze w zielone gramy, Tango desperado, Nie ma jak u mamy, Bynajmniej, Moje ulubione drzewo, Najpiękniejszy list miłosny, Idź swoją drogą czy Blue Tango.

Zespół w składzie:

Piotr Machalica – wokal
Krzysztof Niedźwiecki - gitara akustyczna
Michał Walczak - gitara akustyczna
Paweł Surman - trąbka, przeszkadzajki, akordeon

Fot. Piotr Dłubak

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia