Repertuar

Mój Molier - monodram Andrzeja Seweryna

Data wydarzenia:
13 luty 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Bilety normalne - parter I i II - 60 zł
Bilety ulgowe - parter I i II - 54 zł

13 lutego o godzinie 19.00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, wystąpi jeden z najwybitniejszych polskich aktorów - Andrzej Seweryn - w monodramie zatytułowanym Mój Molier. Znając kunszt aktorski Andrzeja Seweryna oraz twórczość francuskiego komediopisarza, szykuje się niezwykły wieczór pełen emocji i znakomitych doznań.

Laureat tegorocznych nagród MFF w Locarno i Festiwalu Filmowego w Gdyni za najlepszą rolę męską w głośnym obrazie Jana P. Matuszyńskiego Ostatnia rodzina zaprasza widzów w niezapomnianą podroż po świecie Moliera. Andrzej Seweryn w swojej opowieści scenicznej, zbudowanej wokół perypetii zazdrosnego bohatera Szkoły żon, pozwala sobie na cudowny luz już od samego początku. Wchodzi na scenę krokiem tanecznym, w rytm swingującej muzyki. Nie, nie, proszę państwa: to ani Gene Kelly, ani Fred Astaire, to naprawdę będzie mieć związek z Molierem  - zaczyna Seweryn. I dalej w tym duchu, choć już bez „musicalowego” tła, toczy się historia czterdziestoletniego mieszczanina, Arnolfa, który szykując się do ożenku z dziewczęciem znacznie młodszym od niego, zaczyna przeżywać katusze, gdy ta wpada w oko pewnemu młodzieńcowi. 

Seweryn improwizuje, czyni zabawne dygresje, przeczytanie fragmentów tekstu powierza widzom. Jest lekko, dowcipnie, finezyjnie. To solowy występ aktorski na naprawdę najwyższym poziomie.

Opracowanie i wybór tekstów Moliera:
Andrzej Seweryn

Opracowanie muzyczne i wybór utworów muzycznych:
Paweł Sztompke

Reżyseria światła:
Marek Jeżewski

Foto.: Bartosz Fajge
 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia