Repertuar

Moherowe Berety - Andrzejki 2019

Data wydarzenia:
30 Listopad 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Dom Kultury Ząbkowice
Ceny biletów: 
Normalny - 35 zł
Ulgowy - 31,50 zł

Andrzejki 2019 w PKZ Domu Kultury Ząbkowice będą stały pod znakiem kabaretu, bowiem 30 listopada o 18:00 na scenie DKZ wystąpi kabaret Moherowe Berety

Kabaret Moherowe Berety - czyli jak w 90 minut umrzeć ze śmiechu. Cztery Panie w średnim wieku na co dzień grające w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Nie bawią się w politykę, a śmieją się z ludzkich słabości, przyzwyczajeń, dziwactw. Formacja, która śmieszy i bawi do łez. Dobry tekst, mimika i gra aktorska sprawiają, że ponad godzinne widowisko przykuwa uwagę widza. 

Pomysł kabaretu zrodził się po jednym z koncertów sylwestrowych w Teatrze w Chorzowie w 2005. Dziewczyny wykonały piosenkę "Ballada jarzynowa" i wtedy po raz pierwszy wystąpiły w czwórkę jako koło gospodyń z dyrygentem do złudzenia przypominającym Piotra Rubika… Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, publiczność je pokochała. Wtedy zrodził się pomysł, żeby założyć kabaret. Przyjaciel muzyk przygotował podkłady, a teksty napisały same, są to najczęściej przygody z ich własnego, średnio długiego życia. Tak powstał pierwszy program. Tę wersję programu grały przez ponad rok, nie było tego dużo bo dopiero raczkowały. Niewiele osób wiedziało jakie są słodkie… Ale fama się niosła po świecie. Na następnym koncercie w Teatrze zabłysnęły coverem utworu Karin Stanek "Autostop". Na widowni było szaleństwo. To tylko upewniło je, że nie należy się poddawać i całe serce włożyły w kabaret. W dziewczynach zakochał się Igor Sebo, Słowak z Pragi. Napisał im skecz pt. "Czeski film - nikt nic nie wie", Gosia do dzisiaj po tym skeczu jest mokra z nerwów… nigdy nie był zagrany dwa razy tak samo, ale to trzeba zobaczyć, żeby zrozumieć! Artur Andrus tak się zachwycił, że puszczał ten skecz w Trójkowej "Powtórce rozrywki". Zaprzyjaźniły się ze znanymi polskimi kabareciarzami - Asia Kołaczkowska napisała świetny tekst o tym jak prosta kobiecina ze wsi Sarocza Nóżka na Podlasiu idzie do angielskiej restauracji…. To trzeba zobaczyć! - Agencja artystyczna The Art.

Lokalizacja na mapie