Kino

Mocne uderzenie - seans filmowy

Data wydarzenia:
02 Czerwiec 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Gatunek: komedia/film muzyczny, Produkcja: Polska 1966; Czas trwania: 78 minut
Reżyseria: Jerzy Passendorfer, obsada: Magdalena Zawadzka, Jerzy Turek, Irena Szczurowska, Maria Chmurkowska, Wieńczysław Gliński, Wiesław Michnikowski

Opis filmu:
Komedia muzyczna wykorzystująca popularność muzyki big beatowej oraz zespołów Skaldowie i Niebiesko-Czarni.  W filmie pojawiają się fragmenty koncertu Niebiesko-Czarnych z Adą Rusowicz, Wojtkiem Kordą, Heleną Majdaniec i Piotrem Janczerskim oraz Skaldowie.

Rodzina i goście czekają przed Urzędem Stanu Cywilnego na ślub Kuby i Majki. Nagle zjawia się młoda dziewczyna Lola i z okrzykiem "ty bigamisto!" policzkuje Kubę. Na to panna młoda również wymierza niedoszłemu małżonkowi policzek i odjeżdża. Po chwili okazuje się, że Lola pomyliła Kubę ze swoim chłopakiem, gitarzystą big-beatowym Johnnym Tomalą, do którego jest łudząco podobny. Majka jednak nie chce słuchać żadnych wyjaśnień. Kuba rozpoczyna więc poszukiwania Tomali, by udowodnić narzeczonej, że zaszła pomyłka. Pomaga mu w tym Lola i przyjaciel - reżyser telewizyjny Lelewicz. Właśnie organizuje on konkurs młodych talentów i namawia Kubę, by wystąpił w nim jako Tomala. Mimo że Kuba nie ma głosu ani słuchu, odnosi sukces na estradzie, staje się idolem młodzieży i oczywiście przekonuje Majkę, że ma sobowtóra. Ale Majka woli teraz supergitarzystę, a nie skromnego urzędnika. Nieszczęsny bohater musi wieść podwójne życie, gdyż nie może zdradzić dziewczynie, że Tomala i on to ta sama osoba. W końcu zrywa z rozkapryszoną Majką i do ołtarza prowadzi kochającą go szczerze Lolę. Muzyczna strona "Mocnego uderzenia" to utwory zespołów Skaldowie i Niebiesko-Czarni. Specjalnie do filmu napisane piosenki - "Nie chcę odejść", "Jutro odnajdę ciebie", "Każdemu wolno śpiewać", "Mocne uderzenie", "Nie pukaj do moich drzwi", "Po co ci to", "Piosenka w kolorach", "Barwy piosenki", "Ach" - śpiewają soliści obu zespołów oraz grająca Majkę - Magda Zawadzka.

Pokaz filmu odbędzie się w ramach Przeglądu filmowego Od big beatu do rocka. Projekcję filmu poprzedzi pokaz krótkometrażowego dokumentu Jak powstali Skaldowie (reż. Stanisław Kokesz, 1969) zdradzający tajniki zespołu braci Zielińskich.

źródło: fn.org.pl , www.filmpolski.pl

Organizatorzy i partnerzy:

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia