Kino

Miles Davis: Birth of the Cool - seans filmowy

Data wydarzenia:
09 Styczeń 2020 godz. 19:30
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Gatunek: dokument/muzyczny, kraj produkcji: USA 2019; czas trwania: 115 min
Reżyseria: Stanley Nelson

Życie i kariera muzycznego giganta i ikony światowej kultury Milesa Davisa, prawdziwego wizjonera, innowatora i twórcy, który nie pozwolił zamknąć się w sztywnych ramach i ożywił słowo: cool. Miles Davis: lider i innowator. Elegancki i próżny. Bezduszny, konfliktowy i kontrowersyjny. Wspaniały i witalny. Geniusz. Ucieleśnienie słowa cool. Mężczyzna z tak pięknym dźwiękiem, że może złamać ci serce.

Głównym celem życia Milesa Davisa była jego ciągła determinacja do przekraczania granic i życia na własnych warunkach. To sprawiło, że stał się gwiazdą, ale bardzo utrudniło mu życie z ludźmi, którzy najbardziej go kochali. Raz po raz, w muzyce i w życiu, Miles zrywał z konwencją i kiedy myślał, że jego dzieło stało się nową konwencją, zmieniał je ponownie. Odważne lekceważenie tradycyjnych zasad przez Milesa, ale także jasność widzenia, nieustępliwość i nieustanne pragnienie nowych doświadczeń, uczyniły go inspirującym artystą dla muzyków i ikoną dla pokoleń słuchaczy. Stał się innowatorem w muzyce - od bebop po cool jazz, nowoczesne kwintety, muzykę orkiestrową, jazz fusion, rock and roll, a nawet hip-hop.

Miles Davis w niepublikowanych wcześniej materiałach archiwalnych, studyjnych i na unikalnych zdjęciach.

reż. Stanley Nelson
Reżyser, producent i scenarzysta. Dwukrotny laureat nagród Emmy za dokumenty Freedom Riders (2010) i Amerykańskie doświadczenia (1988). Jest dzisiaj głównym kronikarzem życia Afroamerykanów, pracującym w branży dokumentalnej. Jego pełnometrażowe filmy łączą przekonującą narrację i bogatą warstwę historyczną, rzucając nowe światło na znane i niedocenione aspekty amerykańskiej przeszłości. Zdobywca wielu nagród i odznaczeń, m.in. medalu National Humanites przyznanego przez prezydenta Baracka Obamę.

źródło: pannonia-entertainment.pl; musicine.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia