Kino

Milczące puszcze - AfryKamera - seans filmowy

Data wydarzenia:
20 luty 2020 godz. 18:30
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
10 zł

Seans w ramach festiwalu AfryKamera.

Reżyseria i scenariusz: Mariah Wilson
Zdjęcia: Zebediah Smith
Kraj produkcji: Kamerun, rok produkcji: 2019, czas trwania:  110 min, gatunek: dokumentalny

Nagrody i festiwale: FFD Big Sky, MFF Santa Barbara, FFD Melbourne, FF Rwanda, FF Brooklyn - Spirit Award

"Łamiący serce, ale i dający nadzieję dokument Amerykanki Mariah Wilson to świetny materiał do nauki o kłusownictwie, doskonały też dla tych, którzy już na ten temat dużo wiedzą" - Katya Kazbek, Supamodu.

OPIS
W ostatnich latach populacja słoni żyjących w lasach Kongo i Kamerunu dramatycznie się zmniejsza. Winę za to ponoszą kłusownicy, którzy okradają lasy z ich mieszkańców, mordując słonie dla kości i zysku. W dokumencie Mariah Wilson poznajemy ekostrażników, biologów, organizacje pozarządowe i aktywistów, którzy nie ustają w wysiłkach, aby na wszelkie sposoby chronić słonie i walczyć z kłusownikami i handlarzami kością. I chociaż nie jest to łatwa droga, którą dodatkowo utrudnia wszechobecna korupcja i brak odpowiednich rozwiązań legislacyjnych, to miłość do tych zwierząt, mających tak wielkie znaczenie dla ekosystemu i przetrwania lasów, jest najważniejsza.

OPIS REŻYSERA
Mariah Wilson - reżyserka i scenarzystka, producentka materiałów m.in. dla National Geographic, Discovery Channel, Animal Planet i History Channel. Autorka nagradzanych filmów: Revealing Hate (2010) poświęconego ruchowi supremacji białych w Afryce, Volunteer (2012) o ekowolontariacie w Ugandzie i na Fidżi, Kaziranga (2016) pokazującego kłusowników polujących na nosorożce w Indiach, Eeya (2017) o rdzennych społecznościach, które znalazły się na terenie opanowanym przez kłusowników w Kamerunie, oraz Milczących puszcz (2019).

źródło: afrykamera.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia