Repertuar

Miejskie Dożynki 2018

Data wydarzenia:
02 Wrzesień 2018 godz. 15:30
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza, Przewodnicząca Rady Miejskiej - Agnieszka Pasternak, Komitet Organizacyjny Uroczystości Dożynkowych 2018 - Dzielnica Strzemieszyce Małe wraz z organizatorem Pałacem Kultury Zagłębia zapraszają na obchody Miejskich Dożynek 2018, które odbędą się 2 września od 15:30 w Parku Hallera w Dąbrowie Górniczej. Kulturalną część dożynek poprzedzi msza dożynkowa o godz. 14:00 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Anielskiej.

Program Miejskich Dożynek 2018:

13:30 - Uformowanie pochodu dożynkowego na Placu Wolności

13:45 - Przemarsz korowodu dożynkowego do Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Anielskiej

14:00 - Msza dożynkowa

15:00 - Przemarsz procesji dożynkowej do Parku Hallera lub na Plac Wolności

15:30 - Oficjalne uroczystości dożynkowe

16:00 - Występy dzieci z dąbrowskiej szkoły

16:30 - Występy Kół Gospodyń Wiejskich

17:30 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca PKZ Gołowianie

19:00 - Koncert lokalnego zespołu Hanza

20:00 - Koncert zespołu Wilki

22:00 - Zakończenie

-------------------------------------------------

Zespół Hanza powstał w 2017 roku na podwalinach poprzedniego projektu muzycznego Why so serious. Założycielami grupy są Anita i Jan Lorek, którzy po zebraniu muzyków postanowili nazwać zespół - Hanza - tłumacząc najprościej - hulajpartia lub hassa - czyli „Zbrojna drużyna, którą łączą więzy przyjaźni”. Pomysł na nazwę wziął się z książki Wieża jaskółki Andrzeja Sapkowskiego. W tym wypadku przyjaźń jest umacniana poprzez muzykę, co sprawia członkom zespołu wiele satysfakcji. Grupa tworzy muzykę rockową, a inspiracji szuka zarówno w starym rockowym brzmieniu jak i muzyce rozrywkowej czy jazzie. Skupiają się przede wszystkim na tworzeniu własnej muzyki, co nie oznacza, że nie usłyszymy żadnych znanych coverów muzyki rockowej lat 80. i 90. Wspólne muzykowanie to dla nich świetna zabawa oraz doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. W skład zespołu wchodzą: Anita Lorek - wokal, Jan Lorek - bas, Filip Szlęk, Szymon Siwak - gitara elektryczna, Bartek Korelus - perkusja.

-------------------------------------------------

Zespół Wilki - wszystko rozpoczęło się od Son Of The Blue Sky, ale zanim doszło do nagrania tego hitu, Robert Gawliński długo poszukiwał muzyków do zespołu Wilki, który obecnie jest jednym z najbardziej popularnych zespołów w Polsce. Album zatytułowany Wilki ukazał się w maju 1992 roku i natychmiast okazał się bestsellerem, osiągając sprzedaż ponad 220 000 kaset, 18000 kompaktów i 2000 płyt winylowych. Szacuje się, że razem z pirackimi wydaniami  płyta rozeszła się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Wszystkie utwory na płycie były autorstwa Roberta Gawlińskiego, lidera grupy. Pod koniec kwietnia 2002 do rozgłośni radiowych trafiła Baśka, pierwszy singiel z nowej płyty będący jednocześnie piosenką premierową Festiwalu Opole 2002. Utwór zdobył główną nagrodę na festiwalu w Opolu i stał się niekwestionowanym przebojem lata. 31 sierpnia tegoż roku ukazał się nowy album zespołu zatytułowany 4, który w ciągu 2 dni sprzedaży pokrył się złotem. W 2004 roku na rynek trafia nowy album zatytułowany Watra. Promujący ją teledysk do piosenki Bohema budzi wielkie zainteresowanie, Robert występuje w nim przebrany za księdza. Po miesiącu sprzedaży Watra pokrywa się złotem, a Bohema jest jedną z najczęściej granych przez rozgłośnie radiowe piosenek. Rok temu Wilki obchodziły swoje 25-lecie, a w tym roku podbijają listy przebojów utworem Na krawędzi życia, który promuje podwójny album 26/26.

SPONSOR