Repertuar

Miedzianka po drodze - Pieszo przez Kulturę (wydarzenie towarzyszące)

Data wydarzenia:
01 Wrzesień 2023 godz. 12:30
Pokaż wszystkie
  • 01 Wrzesień 2023 godz. 09:30
  • 01 Wrzesień 2023 godz. 11:00
  • 01 Wrzesień 2023 godz. 12:30
w lokalizacji: Pałac Kultury Zagłębia
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
5 zł

Powietrze pachnie jak ostatnie dni wakacji. Festiwal literacki Miedzianka po Drodze przyjedzie do nas 1 września. Spotykamy się w Fabryce Pełnej Życia! Z tej okazji zapraszamy na wydarzenie towarzyszące festiwalowi – wycieczkę po Pałacu Kultury Zagłębia!

Wybierz się w podróż po murach polskiej perły socrealizmu – 65-letnim Pałacu Kultury Zagłębia – jednego z najważniejszych tego typu zabytków w Europie. Gmachu będącego bastionem muzyki, teatru, filmu i sztuki, który nieprzerwanie - od 1958 roku - pełni swoją misję kulturalną. Poznaj jego historię, zobacz fantazyjne dekoracje, ukryte miejsca i związane z nim anegdoty. Przekonaj się jak wygląda Socrealizm Magiczny!

W zwiedzaniu wezmą udział 3 grupy po 25 osób, które rozpoczną zwiedzanie o godzinach:

9:30 – Grupa I (BILETY)
11:00 – Grupa II (BILETY)
12:30 – Grupa III (BILETY)

Pierwszego dnia września w Dąbrowie Górniczej zagości „Miedzianka Po Drodze”, czyli wędrowny festiwal literacki, pod wodzą Filipa Springera i Mariusza Szczygła. To mocny punkt na mapie Koalicji Letnich Festiwali Literackich – drugi rok w zmienionej formule (wcześniej jako MiedziankaFest). Dąbrowa Górnicza jest jednym z sześciu miast Metropolii GZM (obok Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Zabrza, Tychów i Zawiercia), gdzie zawita w tym roku festiwalowa ekipa, by tym razem opowiedzieć o kawałku Śląska i Zagłębia. Pierwszym przystankiem jest Miedzianka (26 sierpnia 2023 roku), a ostatnim – Zawiercie (2 września 2023 roku). U nas widzimy się 1 września w Fabryce Pełnej Życia.

Więcej o programie festiwalu znajdą Państwo tutaj.

***
Gospodarzami lokalnymi festiwalu są:

Miasto Dąbrowa Górnicza
Miejska Biblioteka Publiczna
Fabryka Pełna Życia

Pałac Kultury Zagłębia
Pogoria Residence Hotel & Restaurant

Organizatorem Miedzianki po Drodze jest: Fundacja Instytut Reportażu

Lokalizacja na mapie