Galeria

Memy by Marta - wernisaż prac Marty Frej

Data wydarzenia:
24 Marzec 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
Galeria sztuki PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Zapraszamy na wernisaż wystawy Memy by Marta, ukazującej najpopularniejsze prace sławnej i lubianej ilustratorki - Marty Frej, który odbędzie się 24 marca o godzinie 17:00 w Galerii Sztuki PKZ. To niezwykła okazja, by nie tylko obejrzeć artystyczne memy, ale również spotkać się z ich autorką.

Mem - według świata nauki jest to jednostka informacji kulturowej, zapisanej w mózgu. Jednak w dzisiejszych czasach słowo mem kojarzy się przede wszystkim z obrazkiem w internecie, niosącym ze sobą pewną treść lub przesłanie. Jest to forma sztuki w wirtualnym świecie, którą teraz będzie można podziwiać w świecie rzeczywistym, podczas wystawy Memy by Marta, która potrwa od 24 marca do 23 kwietnia br.

Marta Frej - malarka, ilustratorka, animatorka kulturalna, prezeska Fundacji Kulturoholizm, mama Maćka, współzłożycielka Klubu Krytyki Politycznej w mieście Częstochowa, gdzie również przyszła na świat w 1973 r. Ukończyła ASP w Łodzi, by następnie objać stanowisko asystentki w pracowni rysunku i malarstwa prof M. Czajkowskiego na tej samej uczelni. Jest laureatką nagrody Okulary Równości 2015, przyznawanej przez Fundację im. Izabeli Jarugi- Nowackiej. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia