Repertuar

Martin Garcia Garcia - Koncert z okazji urodzin Fryderyka Chopina

Data wydarzenia:
23 luty 2024 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter - 40 zł; Balkon - 30 zł

23 lutego o 18:00 zapraszamy do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia na kolejny koncert z pałacowego cyklu Koncertów Chopinowskich. Przy klawiaturze fortepianu zasiądzie Martin Garcia Garcia - hiszpański pianista, laureat 18. Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie!

Martín García García - ten charyzmatyczny pianista hiszpański urodził się w 1996 roku. Rozpoczął naukę gry na fortepianie już w wieku 5 lat, początkowo u Natalii Mazoun i Ilyi Goldfarba. Obecnie jest studentem w Escuela Superior de Música Reina Sofía w Madrycie w klasie prof. Galiny Egujazarowej oraz Mannes School of Music w Nowym Jorku w klasie Jerome’a Rose’a. Pianista zdobył nagrody na wielu konkursach pianistycznych w rodzinnej Hiszpanii, m.in. w Barcelonie, San Sebastian i Madrycie, oraz poza granicami (m.in. w Moskwie). W 2021 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Cleveland oraz III nagrodę i nagrodę za najlepszy koncert na 18. Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie. Ma na swoim koncie liczne recitale i koncerty z orkiestrami w Hiszpanii i USA, odbył m.in. tournée z Freixenet Symphonic Orchestra pod batutą Josepa Ponsa. Brał udział w wielu festiwalach i kursach mistrzowskich, w tym u nieżyjącego już wybitnego pianisty i pedagoga Wladimira Krajniewa.

W programie koncertu:

Fryderyk Chopin - 4 Mazurki op. 33
Fryderyk Chopin - Barkarola Fis-dur op. 60
Fryderyk Chopin - Polonez fis-moll op. 44
Fryderyk Chopin - Preludia op. 28: nr 13 (Fis-dur), nr 3 (G-dur), nr 2 (a-moll) i nr 14 (es-moll)
Fryderyk Chopin - Sonata b-moll op. 35

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia