Kino

Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów - film z muzyką na żywo - 10 lat Kina KADR

Data wydarzenia:
09 Listopad 2017 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
15 zł

Kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach jubileuszu Kina KADR będzie pokaz niemego filmu Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów z muzyką zespołu Czerwie, który wystąpi na żywo podczas projekcji filmu.

Mania. Historia Pracownicy Fabryki papierosów. Dzieło kina niemego z 1918 Roku z Pola Negri W roli głównej , opowiada o młodej pracownicy fabryki papierosów Mani Walkowskiej, która zostaje wybrana jako modelka zrobić reklamowania nowej marki papierosów. U wykonującego promocyjny plakat malarza bohaterka poznaje kompozytora Hansa van den Hofa. Robotnica i muzyk zakochują się w sobie. Uroda modelki z plakatu reklamowego fascynuje bogatego i wpływowego mecenasa sztuki Morellego. Zaprasza Manie na bal, na którym stara się o jej względy. Bohaterka opiera się jego staraniom, gdyż kocha van den Hofa. Wykorzystując swoje wpływy, zazdrosny Morelli sprawia, że nowa opera van den Hofa Mania, nie zostaje przyjęta przez operę narodową. Aby pomóc ukochanemu, bohaterka godzi się zostać kochanką Morellego, który przekonuje dyrektora opery do wystawienia nowego dzieła van den Hofa. Mania spotyka ukochanego na premierze jego opery, wystawionej pod zmienionym przez van den Hofa tytułem Tarantella.

Czas trwania: 85 minut.

Partnerzy:

                                

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia