Kino

Mały Książę - spektakl w formie obrazu filmowego realizowanego na żywo

Data wydarzenia:
06 Lipiec 2018 godz. 17:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
wstęp wolny

Pałac Kultury Zagłębia oraz Kino KADR mają przyjemność zaprosić na spektakl Mały Książę, który będzie miał formę obrazu filmowego realizowanego w czasie rzeczywistym! Spektakl będzie efektem pracy, jaką wykonały dzieci biorących udział w warsztatach filmowych, organizowanych przez Kino KADR, pod tym samym tytułem! Premiera autorskiej odsłony Małego Księcia na deskach i wielkim ekranie Sali Teatralnej już w najbliższy piątek tj. 6 lipca o godzinie 17:00! 

Warsztaty filmowe Mały Książę to niezwykle podejście nie tylko do dzieła Antoine de Saint-Exupéry'ego, ale również do tworzenia własnego filmu. Wszystko zaczęło się 2 lipca od obejrzenia animacji o Małym Księciu w pałacowym kinie. Tego samego dnia uczestnicy wykonali także niezbędne rekwizyty i scenografię potrzebną do realizacji filmu, a raczej unikalnego spektaklu. To dopiero początek, bo dzieci wcielą się także w rolę aktorów, animatorów, operatorów kamer i dźwięku, czy narratorów.

Wszystkie elementy, które obecnie przygotowujemy znajdą się na głównej scenie 6 lipca podczas premiery, aby widzowie mogli obserwować jak powstaje film i z czego się składa. Praca dzieci biorących udział w warsztatach będzie bezpośrednio prezentowana na dużym ekranie zawieszonym nad sceną, na którym rozgrywać będzie się główna akcja filmu – mówi pomysłodawca projektu oraz opiekun Amatorskiego Klubu Filmowego Zagłębie Jarosław Cyba.

To co zobaczymy podczas premiery 6 lipca o godz. 17:00 w Sali Teatralnej będzie połączeniem gry aktorskiej oraz pracy z lalkami i makietami. Trwające obecnie warsztaty są czymś innowacyjnym, wymagają wykorzystania dużej ilości sprzętu technicznego, podzielności uwagi, uruchomienia olbrzymich pokładów kreatywności oraz koordynacji i współpracy między wszystkimi członkami przedsięwzięcia. 

Fot. Grzegorz Drygała

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia