Kino

Mały Książę - seans dla dzieci

Data wydarzenia:
14 Maj 2017 godz. 15:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Seans filmowy w ramach Festiwalu Literackiego Oblicza.

Gatunek: animowany/przygodowy, kraj produkcji: Francja 2015, czas trwania: 108 min, kat. wiekowa: 7+
Reżyseria: Mark Osborne. Film zrealizowany na podstawie książki Mały Książę Antoine’a de Saint-Exupéry’ego.

Opis:
Mała Dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Lotnik. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż Dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia.

O filmie:
Film Mały Książę jest hołdem jego twórców dla Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, autora jednej z najpiękniejszych historii dla dzieci. Książka Mały Książę, której pierwsze wydanie ukazało się w 1942 roku, została przetłumaczona na ponad 250 języków i sprzedała się na całym świecie w ilości ponad 145 milionów egzemplarzy. Fabuła filmu koncentruje się na przyjaźni ekscentrycznego staruszka – Pilota (Włodzimierz Press) oraz Małej Dziewczynki (Aleksandra Kowalicka), która wraz ze swoją nowoczesną i ambitną Mamą (Małgorzata Kożuchowska) przeprowadza się do sąsiedniego domu. Dzięki książce i rysunkom Pilota, Mała Dziewczynka poznaje niezwykłą historię jego znajomości z Małym Księciem – chłopcem mieszkającym na odległej planecie, którego Pilot poznał wiele lat temu, gdy jego samolot rozbił się na pustyni. Pasjonująca opowieść o losach Małego Księcia zabierze dziewczynkę w pełną przygód podróż i stanie się początkiem jej przyjaźni z Pilotem.

Scenariusz Małego Księcia napisali Irena Brignull (Pudłaki) oraz Bob Persichetti, bazując na pomyśle Marka Osborne’a. Świat Małej Dziewczynki i jej Mamy jest skonstruowany w stylu nowoczesnych, komputerowych animacji, podczas gdy oparty na oryginalnych ilustracjach Saint-Exupéry’ego świat Małego Księcia został przedstawiony za pomocą klasycznej animacji poklatkowej. Dzięki temu zabiegowi, historii Małego Księcia przyglądamy się oczami Małej Dziewczynki, która poznaje ją poprzez opowieści Pilota.

źródło: kinoswiat.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia