Repertuar

Lorem Ipsum - spektakl

Data wydarzenia:
05 Listopad 2019 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
bezpłatne wejściówki dostępne w Punkcie Informacyjnym PKZ od 25.10, g. 10:00
od 28.10, g. 8:30 wejściówki dostępne także online

Lorem Ipsum to autorski spektakl teatru tańca traktujący o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień. Wychodząc poza sferę komfortu, człowiek ma możliwość podnieść jakość swojego życia. Jest to jednak ryzyko, które może skutkować fatalnymi dla niego konsekwencjami. Lorem Ipsum na deskach Sali Teatralnej PKZ już 5 listopada o 19:00. Wstęp wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w Punkcie Informacyjnym PKZ od 25.10, g. 10:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 bilety.

Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z twórcami spektaklu o godz. 18:30 w sali Agora (I piętro). Artyści poruszą zagadnienia związane z teatrem tańca i jego specyfiką.

Lorem Ipsum - określenie stosowane w środowisku poligraficznym oznaczające tekst, który nic nie znaczy, a którego używa się do demonstracji czcionek i kompozycji pisma. Wykorzystanie tekstu w obcym języku pozwala skoncentrować się na jego wizualnych aspektach. Tradycyjnie składa się on z fragmentów traktatu Cycerona O granicach dobra i zła: "Nie ma zatem takiego człowieka, który kocha cierpienie samo w sobie, kto by do niego dążył lub chciał go doświadczyć tylko dlatego, że jest to cierpienie, a dlatego, że czasami zdarzają się takie okoliczności, w których to cierpienie może doprowadzić go do jakiejś wielkiej przyjemności. Kto ma jakiekolwiek prawo obwiniać człowieka, który wybiera przyjemność nie wiążącą się z przykrymi konsekwencjami, albo tego, kto unika takiego cierpienia, które nie prowadzi do przyjemności? Jednocześnie potępiamy ze słusznym oburzeniem i czujemy niechęć do ludzi, którzy są tak owładnięci urokami nietrwałej przyjemności, tak zaślepieni jej pragnieniem, że nie dostrzegają, iż następstwem ich postępowania będą z pewnością cierpienie i trudności."

Spektakl wystawi Vagabond Physical Collective - nieformalny kolektyw artystyczny tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. To zderzenie sześciu energii twórczych młodych aktorów-tancerzy poszukujących swojego języka, którzy z zaangażowaniem wkraczają na polskie oraz światowe sceny. Prywatnie przyjaciele o podobnych poglądach na sztukę, dążący do budowania możliwości twórczej realizacji autorskich projektów. Zainteresowani prozaicznymi zagadnieniami, które dotykają każdego. W tworzonych obrazach scenicznych zawierają uniwersalne historie, z którymi widz może się utożsamić.

Występują: Monika Witkowska, Karolina Januszek, Omar Karabulut, Oscar Mafa, Jarosław Mysona
Choreografia: zespół
Reżyseria: Paweł Urbanowicz
Dramaturgia: Anna Turczyńska, Franciszek Szumiński
Światła: Paweł Murlik

Czas trwania spektaklu: ok. 60 min (bez przerwy)

Lorem Ipsum realizowane jest w ramach programu TEATR POLSKA 2019, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji przedstawień w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego. Zadanie publiczne jest współfinansowane przez Miasto Suwałki.

PARTNERZY
Suwalski Ośrodek Kultury
Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze"
Wydział Teatru Tańca w Bytomiu
Akademia Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie
Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu
Gawlock Pictures
oraz sponsorzy

MECENAT
Stypendium Prezydenta Miasta Suwałki

Tekst: materiały Vagabond Physical Collective
Fot. Marta Ankiersztejn

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia