Kino

The Lord of the Stars - Letnie Kino Plenerowe

Data wydarzenia:
06 Lipiec 2017 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny
W przypadku niesprzyjającej pogody seans plenerowy zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia (liczba miejsc ograniczona).

Dodatkowy seans Letniego Kina Plenerowego, podczas którego zobaczymy dąbrowską superprodukcję w reżyserii Jarosława Cyby pt. The Lord of the Stars! Dodatkowy seans w klimacie parodii fantasy odbędzie się 6 lipca (czwartek) o godzinie 21:30 w Fabryce Pełnej Życia. Spotkanie z autorem filmu tuż przed projekcją o godz. 21:00. Wstęp oczywiście wolny.

The Lord of the Stars pomimo angielskiej nazwy jest produkcją całkowicie amatorską, niezależną i zrealizowaną z własnych środków, przy wsparciu grupy przyjaciół, członków AKF Zagłębie oraz znanych twarzy polskiego kabaretu, które użyczyły głosu bohaterom filmu. Typowy filmowy pastisz, do którego przygotowania trwały aż 10 lat, posiadający wszelkie elementy niezbędne do powstania superprodukcji, w tym amerykańską flagę. Twórcą tytułu, autorem scenariusza, reżyserem, lecz także operatorem, montażystą i odtwórcą kilku ról w filmie, aspirującym do miana przeboju, jest Jarek Cyba – lider Kabaretu DNO.

W filmie znajdziemy nie tylko nawiązania do znanych scen i motywów z wielu kultowych filmów, ale także ze wszech miar absurdalne poczucie humoru. Jak przystało na produkcję fantasy, nie zabraknie również znamienitych postaci w tym: Gandalfa, Golluma, Wiedźmina, Conana, Shreka i Don Kichota. Film niewątpliwie utrzymany jest w stylu komedii Marka Koterskiego oraz klimatu Latającego Cyrku Monthy Pythona.

O fabule filmu:

Gdzieś  w sąsiedztwie naszego świata, istnieje bajeczny świat – Medioland. Świat podobny do naszego, tętniący życiem równie bajecznych istot i wszelkich innych stworzeń. Mieszkańcy Mediolandu jednak z niepokojem patrzą na to, co zaczyna dziać się z ich ostoją spokoju. Znikające bez śladu istoty, wszechogarniająca wszystkich mieszkańców groza i refleksja nad tym, co może przynieść albo nie przynieść kolejny dzień.

Niespodziewanie do Mediolandu, trafia jeden z najodważniejszych, o ile nie najodważniejszy bohater, sławetny Don Kichot. To on, na swój sposób, nie tylko będzie chciał rozwikłać zagadkę mrożącą krew w żyłach ale i pokonać „TEGO”, który całą sławę chce przywłaszczyć tylko sobie.        

Postaciom głosu użyczyli:

- Jarosław Cyba (Kabaret DNO) jako Don Kichot
- Władysław Sikora (Kabaret Adin) jako Gandalf
- Robert Korólczyk (Kabaret Młodych Panów) jako Lord Fantaz
- Joanna Kołaczkowska (Kabaret Hrabi) jako Gollum 
- Igor Kwiatkowski (Kabaret Paranienormalni) jako Conan
- Adam Mrozowicz (Kabaret DNO) jako Frodo
- Wojciech Stala (Kabaret DNO) jako Wiedźmin
- Piotr Bałtroczyk jako Shrek
- Michał Wójcik (Kabaret Ani Mru Mru) jako Rumpelstiltskin
- Grzegorz Halama jako baśniowy ślimak
- Robert Górski (Kabaret Moralnego Niepokoju) jako Merlin
- Abelard Giza jako Mistrz Yoda
- Bartosz Gajda (Kabaret Łowcy. B) jako Drzewiec
- Mateusz Grydlik (Kabaret Macież) jako Pan Kleks
i inni.

Czas trwania filmu: 118 minut