Repertuar

Letnie Koncerty Plenerowe - Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band

Data wydarzenia:
29 Lipiec 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
wstęp wolny

UWAGA! Planowany na dziś (g. 19:00) koncert Orkiestry Sojka Band zostaje przeniesiony z Miejskiej Plaży Pogoria III do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia ze względu na burze, mające wystąpić w godzinach wieczornych w Dąbrowie Górniczej.

Czym byłoby lato w mieście bez koncertów Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band i Miejskiej Orkiestry Dętej na plenerowej scenie? Mieszkańcy Dąbrowy Górniczej dobrze znają tę pozycje z wakacyjnego repertuaru Pałacu Kultury Zagłębia, która dotąd kojarzyła im się głównie z Parkiem Zielona. Teraz koncerty odbędą się Miejskiej Plaży Pogoria III w lipcu i sierpniu!

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band zagra dla was 8 lipca w Fabryce Pełnej Życia oraz 15, 22 i 29 lipca na dąbrowskim molo przy jeziorze Pogoria III - zawsze o godzinie 18:00!

Orkiestra Rozrywkowa Sojka Band powstała jesienią 2004 r. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy - Jerzego Sojki - wielokrotnie utytułowanego znanego muzyka, multiinstrumentalisty, doświadczonego dyrygenta oraz aranżera opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę. Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne, a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

Wraz z orkiestrą wystąpią soliści:
Elżbieta Gawlak
Agnieszka Ozorek
Paweł Zajdek
Grzegorz Janus