Repertuar

Kulturze i Sztuce - wycieczka po wnętrzach Pałacu Kultury Zagłębia | PULA MIEJSC WYCZERPANA

Data wydarzenia:
02 Lipiec 2023 godz. 10:30
Lokalizacja:
Pałac Kultury Zagłębia
Ceny biletów: 
Obowiązują zapisy

Informujemy, że pula miejsc na wycieczkę została wyczerpana. W poszukiwaniu innych wycieczek można skorzystać ze strony KIERUNEK GZM.

Kulturze i Sztuce - wycieczka po wnętrzach Pałacu Kultury Zagłębia w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

2 lipca - Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

Godziny startu (grupy po 25 osób):

10:30-12:30 - grupa I
12:30-14:30 - grupa II
14:30-16:30 - grupa III
16:30-18:30 - grupa IV

Zapisy pod numerem tel. 32 733 87 94.

Wycieczka po zakamarkach 65-letniego Pałacu Kultury Zagłębia – poznaj historię i ciekawostki związane z dąbrowską perłą socrealizmu – jednym z najważniejszych tego typu zabytków w Europie. Odwiedź jego najciekawsze miejsca i weź udział w warsztatach, podczas których wykonasz własnoręcznie pałacowe gadżety!

2023 rok to dla Pałacu Kultury Zagłębia rok szczególny, jubileuszowy. Z tej okazji zapraszamy do zwiedzenia monumentalnego gmachu PKZ w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. To niepowtarzalna okazja, aby zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla widzów – garderób, zaplecza scenicznego, czy pomieszczeń pod sceną. Wszystkie etapy wycieczki pozwolą uczestnikom poznać historię obiektu oraz jego misję, którą pełni od 1958 roku.

Nasz przewodnik pokaże zwiedzającym prawdziwe skarby Pałacu – fantazyjne i bogate dekoracje, ukryte miejsca i związane z nimi ciekawostki. Specjalną atrakcją wycieczki będą warsztaty artystyczne. Instruktorzy Pałacu Kultury Zagłębia zaproszą uczestników do samodzielnego projektowania i wykonywania pałacowych gadżetów, inspirowanych detalami architektonicznymi budynku – sztukaterią i majoliką.

Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

REGULAMIN

Lokalizacja na mapie