Repertuar

Ku pamięci Jacka Kaczmarskiego - koncert

Data wydarzenia:
21 Kwiecień 2016 godz. 18:00
Lokalizacja:
Piwnica teatralna
Ceny biletów: 
Normalny - 10 zł
Ulgowy - brak

Koncert ku czci jednego z największych polskich bardów – Jacka Kaczmarskiego. Poety, kompozytora i piosenkarza, którego muzyka stanowiła swoisty zryw ku wolnej Polsce. 10 kwietnia mija dwunasta rocznica jego śmierci.

Przez wielu uznawany był za głos antykomunistycznej opozycji. Jego twórczość nawiązuje do historii i ówczesnej sytuacji społeczno-politycznej. Jeden z nielicznych artystów, którzy potrafili przeżywać to, o czym śpiewali. Pot i łzy były nieodłącznymi elementami jego koncertów, uchodzących za muzyczne Katharsis – uwolnienie od cierpienia, odreagowanie stłumionych emocji, skrępowanych myśli i marzeń.

Koncert w Piwnicy Teatralnej będzie nie tylko ucztą dla uszu, ale również możliwością duchowej podróży w czasie – to nietypowa lekcja historii i solidarności wobec pokolenia stanu wojennego.

 Autorem scenariusza koncertu, reżyserem i wykonawcą jest Jarosław Cyba – lider dąbrowskiego kabaretu DNO. Będzie to okazja aby przekonać się, że jest on nie tylko mistrzem satyry i humoru ale również znakomitym muzykiem, pieśniarzem, twórcą nastrojów, przewodnikiem w świecie emocji i życiowych refleksji.

Czas trwania: około 80 min.

Namiastka koncertu, który przed nami:

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia