Kino

Krótkometrażowe filmy animowane nominowane do Oscara 2024 - blok filmowy

Data wydarzenia:
06 Kwiecień 2024 godz. 14:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
Normalny - 18 zł
Ulgowy - 16 zł

Szanowni widzowie! Przypominamy, że kino Kadr jest kinem studyjnym, w którym chcemy, aby nic nie przeszkadzało w odbiorze filmu - dlatego prosimy o niekonsumowanie jedzenia i napojów w trakcie seansów.
Dziękujemy i życzymy udanego seansu.

Nominowane do Oscara 2024 krótkie metraże animowane ponownie w kinie Kadr! Dzień później zapraszamy na aktorskie krótkie metraże.

Czas trwania całości (filmy i materiały dodatkowe): ok. 61 min

Każda historia opowiedziana inną animowaną kreską to podróże przez rozmaite doświadczenia ludzkiej natury. W „Liście do świni” usłyszymy ocalałego z Holokaustu, którego wspomnienia skłonią do międzypokoleniowej refleksji na temat tożsamości i traumy. „95 zmysłów” to przemyślenia mężczyzny, któremu zostało niewiele czasu, aby cieszyć się życiem. „Nasz mundurek” ukaże realia irańskiej szkoły w pamięci jednej jej z uczennic, a „Pachydermia” pozornie beztroskie lato z dziadkami na wsi, gdzie za rogiem czai się niepokój. W „KONIEC WOJNY!” w alternatywnej rzeczywistości I wojny światowej dwóch żołnierzy przekazuje sobie wiadomości za pomocą gołębia pocztowego podczas gry w szachy, pokazując, że na wojnie nie ma zwycięzców.

  • List do świni (Letter to a Pig) / reż. Tal Kantor / Izrael, Francja / 2022 / 17 min
  • 95 zmysłów (Ninety-Five Senses) / reż. Jerusha Hess, Jared Hess / USA / 2023 / 13 min
  • Nasz mundurek (Our Uniform) / reż. Yegane Moghaddam / Iran / 2023 / 7 min
  • Pachydermia (Pachyderme) / reż. Stéphanie Clement / Francja / 2022 / 11 min
  • KONIEC WOJNY! Historia inspirowana muzyką Johna Lennona i Yoko Ono (WAR IS OVER! Inspired by the Music of John and Yoko) / reż. Dave Mullins / USA / 2023 / 11 min

źródło: SoFilms

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia