Repertuar

Król - koncert trasy z albumem Dziękuję

Data wydarzenia:
19 Czerwiec 2021 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
45 zł

19 czerwca g. 19:00! Król z nową płytą Dziękuję na dużej scenie Pałacu Kultury Zagłębia!

Zapraszamy na premierowy koncert Króla z materiałem z nadchodzącej płyty Dziękuję. Nie zabraknie także utworów znanych z poprzednich płyt Króla.

Zespół wystąpi w składzie:

Błażej Król – głos, gitara
Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe
Thomas Fietz – perkusja
Jan Migdal – gitara basowa
Monia Muc – saksofon

Dziękuję, czyli szósty solowy album Króla ukaże się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk, a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej. Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR. W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów Nielot, Wij (2015) oraz Przez Sen (2016), Przewijanie na podglądzie (2018) a także ostatniego albumu Nieumiarkowania (2019)

Za płytę Przewijanie na Podglądzie Król został nagrodzony Mateuszem Trójki a także nominowany do wielu nagród m.in. Fryderyka. Za ostatnią płytę Nieumiarkowania Król otrzymał Paszport POLITYKI.  Jesienią 2019 roku singiel Te smaki i zapachy utrzymywał się przez 6 tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebójów Trójki.

Zanim zdecydują się państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Fot. Łukasz Saturczak

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia