Kino

Krew Boga - pokaz przedpremierowy oraz (Spotkanie z reżyserem Bartoszem Konopką ODWOŁANE)

Data wydarzenia:
13 Czerwiec 2019 godz. 18:30
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 13 zł

Dosłownie przed chwilą doszła nas informacja od reżysera Bartosza Konopki, że niestety ze względu na nagłą sytuację prywatną nie będzie w stanie przyjechać na dzisiejsze spotkanie. Jako organizator spotkania będziemy się starać, by odbyło się ono w późniejszym terminie. Dzisiejszy seans filmu Krew Boga pozostaje aktualny (g. 18:30) - za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Zapraszamy na pokaz przedpremierowy filmu. Przed seansem naszym gościem będzie reżyser filmu Bartosz Konopka, znany m.in. z Królika po berlińsku (nominowanego do Oscara), Lęku wysokości.

Gatunek: dramat, historyczny, kraj produkcji: Polska, Belgia 2018 czas trwania: 100 min
Reżyseria: Bartosz Konopka, obsada: Krzysztof Pieczyński, Karol Bernacki, Jacek Koman

Najnowszy film nominowanego do Oscara i nagrodzonego na festiwalu w Berlinie reżysera Bartosza Konopki - twórcy głośnego Królika po berlińsku i docenionego przez widzów i krytyków obrazu Lęk wysokości. Krew Boga to posiadająca współczesny wymiar refleksja nad istotą wiary i kościoła, formą przypominająca bezkompromisowe dzieła Nicolasa Windinga Refna oraz serialowy hit Gra o tron. W rolach głównych występują: Krzysztof Pieczyński (Belfer, Ziarno prawdy, Jack Strong), Karol Bernacki (Amok), Jacek Koman (Moulin Rouge!, Son of a Gun, Ziarno prawdy), Wiktoria Gorodeckaja (aktorka Teatru Narodowego w Warszawie) Jan Bijvoet (Peaky Blinders, Borgman, W objęciach węża), Jeroen Perceval (Głowa byka, Ardeny) oraz jeden z najoryginalniejszych współczesnych performerów - Olivier de Sagazan.

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) - pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem - chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan. Chociaż chrystianizacja mieszkańców to jedyny sposób, by uchronić ich przed zbliżającą się zagładą, misję bohaterów spróbują zatrzymać kapłan pogan oraz ich wódz, Geowold. Ich działania wystawiają poglądy obcych na wielką próbę. Jednak w ostatnim bastionie "starej wiary" Willibrord i Bezimienny mogą liczyć na nieoczekiwanego sojusznika. Jest nim Prahwe - charyzmatyczna córka Geowolda. Wkrótce miłość skonfrontuje się z nienawiścią, dialog z przemocą, szaleństwo z zasadami, a wielu będzie musiało zginąć…

źródło: kinoswiat.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia