Repertuar

Kosmiczne Miasteczko Kreatywne - Dąbrowa na 105!

Data wydarzenia:
28 Maj 2021 godz. 16:00 - 19:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny

Czy wiesz jak wygląda UFO? O ilu ważnych planetach nie wiedzą naukowcy? Za to dzieci o nich wiedzą! Ba! Nawet znają ich nazwy! 

Kosmiczne Miasteczko Kreatywne to galaktyczne warsztaty organizowane przez Pałac Kultury Zagłębia z okazji 105-lecia Dąbrowy Górniczej - w ramach projektu Dąbrowa na 105!
Jeśli masz pomysł jak zmieścić Układ Słoneczny na kawałku papieru, chcesz stworzyć własną pamiątkę z pozaziemskiej podróży, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! 

Zapraszamy 28 maja o 16:00 do Amfiteatru w Ząbkowicach na warsztaty pod patronatem wielkiego znawcy kosmosu - Stanisława Lema!
W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do PKZ Domu Kultury Ząbkowice.

Kosmiczne Miasteczko Kreatywne w Parku Podlesie (29 maja g. 16:00-19:00)

W programie Kosmicznego Miasteczka Kreatywnego:

  • Linoryt 

Uczestnicy warsztatu wykorzystując podstawową technikę grafiki warsztatowej - linoryt - mają możliwość wykonania autorskiej pracy plastycznej. Wzory, przygotowanych specjalnie na potrzeby warsztatu, matryc wypukłodrukowych nawiązują tematyką do obchodów Roku Stanisława Lema (motywy kosmiczne, roboty, przyrządy astronomiczne). Spotkanie jest okazją do poznania podstaw klasycznego warsztatu drukarskiego, oraz własnoręcznego wykonania odbitki na prasie graficznej. Praktycznie nieograniczone możliwości sposobu pracy z matrycami linorytniczymi dają uczestnikom szansę na budowanie niepowtarzalnych, autorskich kompozycji.

  • Galaktyczne słoje

Jak zamknąć kawałek kosmosu w słoiku? Jak za pomocą waty, farb i kilku innych pomysłowych narzędzi stworzyć barwne galaktyki pełne niesamowitych kształtów? Nasi instruktorzy pomogą uczestnikom stworzyć niezwykłe galaktyczne kompozycje zamknięte w szkle.

  • Kosmiczna ścieżka zagadek

To warsztaty plastyczne i teatralne dla dzieci, na których prócz tworzenia latających spodków i zabaw teatralnych o tematyce kosmicznej, porozmawiamy o gwiazdach, planetach i podróżach w nieznane. Będzie można się także popisać i podzielić swoją wiedzą w quizie o przestrzeni pozaziemskiej.

  • Wyścigi łazików marsjańskich

Przenosimy się na powierzchnię czerwonej planety, a do dyspozycji mamy dwa łaziki. Zapraszamy do szalonego wyścigu wśród skał, piachu i tuneli znajdujących się na planecie Mars!

Zanim podejmą Państwo decyzję o wzięciu udziału w wydarzeniach, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM dot. zasad korzystania z oferty Pałacu Kultury Zagłębia oraz REGULAMINEM korzystania z oferty plenerowej w czasie pandemii COVID-19.