Repertuar

Koncert zespołu Świetliki

Data wydarzenia:
13 Maj 2017 godz. 19:30
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 30 zł
Ulgowy - 27 zł

Wydarzenie wienczące drugi dzień Festiwalu Literackiego - Oblicza, czyli koncert zespołu Świetliki w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Zespół, wykonujący muzykę z pogranicza alternatywnego rocka, poezji śpiewanej oraz piosenki literackiej, zagra na deskach pałacu 13 maja o godzinie 19:30! W roli supportu zagra zespół Siaki!

Siaki (support) - to zbiór wolnych elektronów wirujących po wspólnej muzycznej orbicie. Pomimo różnych inspiracji i smaków znajdują wspólny mianownik w obszarze szeroko rozumianej "alternatywy". Muzyka SIAKIEGO wydaje się dość spójna pomimo mieszania różnych gatunków i środków wyrazu tj. punk rocka, reggae, hip-hopu oraz mniej lub bardziej klasycznego rocka. To muzyczny eintopf, złożony z ostrych gitarowych riffów, mocno osadzonych rytmów, okraszony melodiami oraz elektroniką. Pełni smaku dodaje charakterystyczny wokal, który niczym rasowy narrator snuje prawdziwe życiowe opowieści. Summa summarum: SIAKI daje pełną gwarancję na tupanie nóżką, kiwanie głową, bujanie się na boki lub nieodpartą chęć do fikania kozłów czy też klasycznego pogo.

Świetliki - grupa założona w 1992 r. w Krakowie, przez poetę Marcina Świetlickiego, który jako lider i wokalista zespołu znany jest z posługiwania się charakterystyczną manierą melorecytacji. Współliderm zespołu jest Grzegorz Dyduch. Ich pierwszy album Ogród Koncentracyjny wzbudził spore zainteresowanie, co skutkowało zaproszeniem na Festiwal w Opolu w 1995 r. Drugi z albumów Cacy Cacy Fleischmaschine otrzymał dwie nominacje do Fryderyków, w kategoriach rock alternatywny oraz poezja śpiewana. Zespół ogółem wydał 6 krążków, współpracują z m.in.: Mateuszem Pospieszalskim, Lechem Janerką, Bogusławem Lindą i Kasią Nosowską. Przez lata dołączali do zespołu kolejni muzycy. Ostatnim owocem ich pracy jest płyta Sromota z 2013 r. Zespół na scenie Pałacu Kultury Zagłębia wykona zapewnie najbardziej popularne utwory z przekroju swojej całej kariery, a może i usłyszymy coś nowego?

Skład zespołu:

  • Marcin Świetlicki (wokal)
  • Grzegorz Dyduch (gitara basowa, kontrabas, gitara barytonowa)
  • Marek Piotrowicz (perkusja)
  • Tomasz Radziszewski (gitara elektryczna)
  • Zuzanna Iwańska (altówka)
  • Michał Wandzilak (instrumenty klawiszowe)

Fot. Andrzej Pilichowski-Ragno

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia