Repertuar

Koncert na dwa fortepiany - Dombrova Piano Duo

Data wydarzenia:
26 Styczeń 2018 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Parter - 15 zł
Balkon - 10 zł

Pałac Kultury Zagłębia w styczniu będzie świętować swój 60. jubileusz! Z tej okazji nie może zabraknąć koncertu w wykonaniu muzycznych przyjaciół PKZ - Dombrova Piano Duo. Muzycy wystąpią w koncercie na dwa fortepiany 26 stycznia o godzinie 19:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. W programie koncertu, oprócz muzyki klasycznej, znajdą się również aranżacje prawdziwych przebojów, pokroju Bohemian Rhapsody zespołu Queen. Z całą pewnością szykuje się wspaniały koncert, bo z takich właśnie słyną Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk.

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej – Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka. Są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Rozpoczynając studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Chęć połączenia przyjaźni z pasją do muzyki, a także liczne wspólne występy w ośrodkach kultury i podczas imprez okolicznościowych, m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach, koncerty w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, a także koncert w Royal Albert Hall w Londynie, zaowocowały powstaniem duetu Dombrova Piano Duo.

Poza przyjaźnią i wspólnymi koncertami, pianistów łączy również̇ praca. Obaj są nauczycielami fortepianu oraz akompaniatorami w Zespole Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Ponadto oboje od 2011 roku współpracują z Filharmonią Śląską̨ im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Wykonują najrozmaitsze pozycje repertuarowe muzyki klasycznej i rozrywkowej.

Dombrova Piano Duo to muzycy, którzy pomimo młodego wieku są uznanymi artystami z bogatym dorobkiem twórczym. Biorą udział w wielu projektach i przedsięwzięciach muzycznych w całej Polsce oraz za granicą. Na szczególną uwagę zasługują ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej oraz występy poza granicami kraju. Najważniejsze osiągnięcia duetu to:

  • I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym London Grand Prize Virtuoso 2016
  • III nagroda na 7. Międzynarodowym Konkursie Giovani Musicisti Premio Antonio Salieri
  • wyróżnienie na 1. Rising Stars Grand Prix 2016 - Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Berlinie

Liczne dowody uznania dla ich talentu, udział w wielu wydarzeniach muzycznych oraz ogromne zaangażowanie w popularyzowanie muzyki klasycznej i fortepianowej, zostały docenione i wyróżnione nagrodą Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza przyznawaną za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, którą Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk otrzymali w listopadzie 2017 r.

W programie koncertu:

  • Dymitr Szostakowicz: Concertino a-moll op. 94 na dwa fortepiany
  • Edward Grieg: Tańce norweskie op. 35 na fortepian na cztery ręce
  • Leonard Bernstein: Tańce symfoniczne z West Side Story na dwa fortepiany (aranżacja J. Musto)
  • Queen: Bohemian Rhapsody na dwa fortepiany (aranżacja V. Stern)

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia