Repertuar

Koncert Muzyki Polskiej - Dombrova Piano Duo

Data wydarzenia:
11 Listopad 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
Normalny - 10 zł
Ulgowy - brak

Z okazji obchodów Święta Niepodległości, 11 listopada, o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert duetu fortepianowego Dombrova Piano Duo z udziałem gości specjalnych. W programie koncertu znajdą się największe klasyki muzyki polskiej, w tym utwory z filmów.

Dombrova Piano Duo to duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej. Ich koncert na cztery ręce w Pałacu Kultury Zagłębia (w styczniu tego roku) wzbudził zachwyt - dlatego zagrają ponownie w Sali Teatralnej PKZ.

Łukasz Szubski i Krzysztof Włodarczyk są przyjaciółmi od szóstego roku życia. Obydwaj swą edukację muzyczną rozpoczęli w dąbrowskiej Szkole Muzycznej w klasie fortepianu. Pierwsze kroki muzyczne stawiali dzięki nauczycielce mgr Małgorzacie Adamczyk, która rozbudziła w nich zamiłowanie do fortepianu oraz muzyki klasycznej. Okres dalszej edukacji muzycznej, to współpraca obydwu muzyków z mgr Marią Zegalską. Rozpoczynając studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w 2010 r. postanowili podjąć próbę stworzenia duetu fortepianowego. Czas studiów był dla obu muzyków okresem współpracy z wybitnymi pianistami i pedagogami polskiej sceny muzyki klasycznej. Łukasz Szubski współpracował z prof. zw. Józefem Stomplem, adt. dr. hab. Magdaleną Lisak, adt. dr. Piotrem Sałajczykiem. Krzysztof Włodarczyk natomiast z prof. zw. Zbigniewem Raubo, asyst. Piotrem Banasikiem oraz asyst. Łukaszem Trepczyńskim. 

Program koncertu:

Ignacy Jan Paderewski – Album Tatrzańskie na fortepian na cztery ręce op. 12

Allegro con brio
Andantino molto espressivo
Allegro con moto
Allegro maestoso
Allegretto
Allegro ma non troppo

Stanisław Moniuszko – Kontredanse na fortepian na cztery ręce

Dodatkowo kompilacja utworów polskiej muzyki filmowej wraz z zespołem muzyków:

- Marek Wrona - multiinstrumentalista, autor tekstów i muzyki. Współtworzył i współpracował z Transfuzjon, Milcz Serce, Mofoplan, Osiedle Przyjaźń, Cukier Puder, Kuba Nycz, Bigiel Band

- Kacper Gwiazda - na saksofonie gra od 13 lat, ukończył Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od kilku lat kształci się w kierunku muzyki rozrywkowej pod czujnym okiem wykładowców oraz absolwentów wydziału jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Na co dzień jest studentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Oprócz tego pół roku temu założył browar kontraktowy “Browar Cameleon”. Do jego zainteresowań, oprócz muzyki I piwowarstwa, należą sporty, takie jak narciarstwo, kolarstwo oraz tenis. Na stałe współpracuje z zespołami: Sojka Band z Dąbrowy Górniczej oraz Happy Big Band z Mysłowic. Ma za sobą wiele koncertów na terenie Śląska i poza jego granicami.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia