Repertuar

Koncert Klasyka nad wodą - Oblicza Tanga

Data wydarzenia:
24 Czerwiec 2016 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny
W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek dostępnych online i w punkcie informacji PKZ.

Idąc za ciosem ubiegłorocznej „Opery Świętojańskiej” nad jeziorem Pogoria III, rozpoczynamy nowy cykl koncertów „Klasyka nad wodą”. Pierwszy z nich pt.: „Oblicza Tanga” już 24 czerwca o godzinie 21.00 na dąbrowskim molo.

W programie koncertu „Klasyka nad wodą – Oblicza Tanga” znajdą państwo utwory takich artystów jak: A. Piazzolla, J.Gade, D.Modugno, R.Siwy, H.Wars. Wszystko to w wykonaniu Aleksandry Stokłosy, Roksany Majchrowskiej oraz Kwartetu Fourmat Gabriel.

Kwartet Fourmat Gabriel w składzie:
Gabriel Koszela – obój
Jacek Gwizdon – wiolonczela
Ronald Tuczykont – kontrabas
Tomasz Picz – akordeon
Klaudiusz Jania – fortepian i aranżacje

Prowadzenie koncertu – Piotr Oczkowski

W przypadku złej aury pogodowej, koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Informacje na temat ewentualnej zmiany miejsca dostępne w dzień imprezy pod numerem telefonu: + 48 608 200 457

Współorganizatorem cyklu „Klasyka nad wodą” jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, partnerem Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”.

Sponsorem głównym cyklu „Klasyka nad wodą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji: Tworóg - Tworzeń i Pogórska Wola - Tworzeń.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Tworóg - Tworzeń i Pogórska Wola – Tworzeń będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycjach i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładkach oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej  GAZ-SYSTEM S.A.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.