Repertuar

Koncert Klasyka nad wodą - The Malachite Recital

Data wydarzenia:
26 Sierpień 2016 godz. 21:00
Lokalizacja:
Impreza plenerowa
Ceny biletów: 
Wstęp wolny.

Trzeci koncert plenerowy wieńczący cykl "Klasyka nad wodą", organizowany na Miejskiej Plaży Pogoria III. 26 sierpnia o godzinie 21.00 zagrają dla Was Marcin Maślak & dankArt quartet, ze swoim najnowszym projektem "The malachite recital".

The malachite recital to połączenie pełnej pasji i wirtuozerii gry na gitarze klasycznej oraz subtelnej barwy kwartetu smyczkowego. Doświadczenie, pasja i niegasnący zapał zaowocowały osiągnięciem niezwykłego brzmienia. Artyści na co dzień związani z Filharmonią Śląską oraz Akademią Muzyczną w Katowicach zaprezentują materiał z debiutanckiego albumu, nad którym patronat objęło Miasto Dąbrowa Górnicza. Debiutancki krążek został zainspirowany minerałem uważanym za symbol równowagi i harmonii. Barwa kamienia wizualizuje przenikanie się tonalnej, neoromantycznej mowy muzyki XX wieku oraz współczesnego języka muzycznego.

W programie m.in.:
Gabriel Faure – Pavane op.50
Mario Castelnuovo–Tedesco – Quintette op. 143
Mario Castelnuovo–Tedesco – Capriccio diabolico op. 85 B
Roman Czura – Adagio per chitarra e quartet d’archi
Roland Dyens – Tango en Skai

Wykonawcy:

Marcin Maślak – gitara klasyczna
Michał Siwy – skrzypce
Paweł Muszała – skrzypce
Rafał Woźniak – altówka
Katarzyna Muszała – wiolonczela

W przypadku złej aury pogodowej, koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia. Informacje na temat ewentualnej zmiany miejsca dostępne w dzień imprezy pod numerem telefonu: + 48 608 200 457

Współorganizatorem cyklu „Klasyka nad wodą” jest Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, partnerem Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”.

Sponsorem głównym cyklu „Klasyka nad wodą” jest

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W chwili obecnej spółka rozpoczyna realizację strategicznych gazociągów wysokiego ciśnienia relacji: Tworóg - Tworzeń i Pogórska Wola - Tworzeń.

Efektem projektowanych inwestycji będzie zwiększenie bezpieczeństwa i niezawodności przesyłu gazu ziemnego na terenie województw: śląskiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Ważną korzyścią dla gmin będą dodatkowe wpływy finansowe w postaci odprowadzanego corocznie przez inwestora podatku od nieruchomości w wysokości 2% wartości odcinka gazociągu zlokalizowanego na terenie danej gminy. Będzie to kwota regularnie wpływająca do budżetu gminy, którą można przeznaczyć na potrzeby mieszkańców i społeczności lokalnych.

Gazociągi relacji: Tworóg - Tworzeń i Pogórska Wola – Tworzeń będą stanowić ważny element Korytarza Gazowego Północ-Południe. Komisja Europejska w październiku 2013 roku przyznała inwestycjom  status „Projektu o znaczeniu wspólnotowym” („Project of Common Interest”). Więcej informacji o inwestycjach i znaczeniu statusu PCI dla rozwoju infrastruktury przesyłu gazu znajduje się zakładkach oraz w broszurze poświęconej projektom PCI zamieszczonych na stronie internetowej  GAZ-SYSTEM S.A.

Inwestycje GAZ-SYSTEM S.A. są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.