Repertuar

Koncert jubileuszowy Sojka Band

Data wydarzenia:
10 Styczeń 2015 godz. 18:00 - 19:30
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
wstęp na zaproszenia

Z okazji 57. urodzin Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert jubileuszowy Orkiestry Rozrywkowej „Sojka Band", obchodzącej 10-lecie swojego istnienia.

Orkiestra powstała jesienią 2004 roku. Jej nazwa pochodzi od nazwiska założyciela grupy, Jerzego Sojki, który obchodzi również 50-lecie swojej pracy artystycznej. Jest On wielokrotnie utytułowanym znanym muzykiem, multiinstrumentalistą, doświadczonym dyrygentem oraz aranżerem opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez orkiestrę.

W skład „Sojka Band" wchodzą doświadczeni muzycy - zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Muzyka stanowi bardzo ważny element ich życia. Niektórzy poprzez wspólne muzykowanie związani są ze sobą od lat. To byli członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej, Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach oraz absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Skład zespołu stanowią zarówno muzycy z wieloletnim doświadczeniem estradowym, jak i uzdolniona młodzież - absolwenci i uczniowie szkół muzycznych, którzy jednak mimo młodego wieku sukcesywnie zdobywają doświadczenie sceniczne. Zespół tworzy kilka pokoleń muzyków, dla których występy przed publicznością są przyjemnością i zawsze przyjmowane są przez widownię z entuzjazmem.

Repertuar grupy jest niezwykle urozmaicony. To co charakteryzuje orkiestrę pod batutą Jerzego Sojki to różnorodność brzmień. Grają standardy muzyki jazzowej i tanecznej, ale także muzykę latynoamerykańską, utwory wokalnoinstrumentalne a nawet autorskie aranżacje muzyki klasycznej.

Grupa składa się z trojga wokalistów w stałym składzie, a także z muzyków w sekcji dętej (3 trąbki, 2 puzony, 2 saksofony altowe i 2 saksofony tenorowe) oraz w sekcji rytmicznej (gitara, perkusja, fortepian). Podczas występów w zależności od potrzeb utworu zmienia się liczba muzyków grających na scenie. Zespół nawiązuje także współpracę z wokalistami i muzykami, którzy występują gościnnie. Dzięki temu widzowie mają szansę usłyszeć grupę w wielu różnych odsłonach.

Orkiestra „Sojka Band" występowała wielokrotnie podczas Dni Dąbrowy Górniczej i finałów koncertu „Złota Miejscowość Radia Katowice". Oprawiała muzycznie obchody 10-lecia Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. Jest częstym gościem na scenie Pałacu Kultury Zagłębia. Występuje zarówno w plenerze jak i na uroczystych bankietach i spotkaniach.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia