Kino

Knuckle City - AfryKamera - seans filmowy

Data wydarzenia:
13 luty 2020 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
10 zł

Seans w ramach festiwalu AfryKamera.

Reżyseria i scenariusz: Jahmil X.T. Qubeka
Zdjęcia: Willie Nel
Występują: Bongile Mantsai, Thembikile Komani, Nomhle Nkonyeni, Faniswa Yisa, Zolisa Xaluva, Patrick Ndlovu

Kraj produkcji: RPA, rok produkcji: 2019, czas trwania: 124 min, gatunek: kryminał

Nagrody i festiwale: MFF Durban, MFF Toronto

"Grający główną rolę Mantsai (powracający po Zimie wszytej pod skórę) szczególnie przykuwa uwagę, w roli mocnej niczym podwójny cios" - Mallory Andrews, Cinema Scope.

OPIS
Knuckle City to dramat opowiadający historię chłopaka dorastającego w rodzinie, gdzie przemoc i alkohol były na porządku dziennym. W środowisku, w którym się wychowywał, można było zostać gangsterem, bokserem albo zostać zabitym. Dudu wybrał boks. W filmie śledzimy jego zmagania i niełatwą walkę, nie tylko na ringu, która nie zawsze kończy się zwycięstwem. To opowieść o świecie boksu, w którym rządzą pieniądze i prawo silniejszego, gdzie gra bywa nierówna. To również historia o silnej więzi pomiędzy braćmi. Wartką akcję dodatkowo podkreśla świetnie dobrana muzyka, dzięki której podążamy za bohaterem i w napięciu oczekujemy na dalszy rozwój wydarzeń.

OPIS REŻYSERA
Jahmil X.T. Qubeka - jeden z najbardziej uznanych południowoafrykańskich reżyserów, którego filmy pokazywane są na najważniejszych festiwalach na całym świecie. W 2005 r. otrzymał amerykańską Nagrodę Peabody’ego za film dokumentalny o AIDS nakręcony dla programu Ulica Sezamkowa. Jego drugi pełnometrażowy film Of Good Report (2013) miał swoją światową premierę na MFF w Toronto, a także został wybrany do głównego konkursu na BFI London Film Festival. Knuckle City to czwarty film reżysera.

źródło: afrykamera.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia