Kino

Keteke - AfryKamera - seans filmowy

Data wydarzenia:
06 luty 2020 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
10 zł

Seans w ramach festiwalu AfryKamera.

Reżyseria i scenariusz: Peter Sedufia
Zdjęcia: Kelly Doe
Muzyka: Worlasi
Występują: Adjetey Anang, Lydia Forson, Fred Nii Amugi

Kraj produkcji: Ghana, rok produkcji: 2017, czas trwania: 98 min, gatunek: familijny

Nagrody i festiwale: FESTICAB Burundi 2017 - najlepszy film, AFF USA 2018, FF Africa in Motion 2018, AFF Luxor 2018 - nagroda specjalna jury, FF Fespaco 2019

"Keteke jest świetnym dowodem na to, że oryginalna narracja w klasycznej oprawie, przeplatana tradycyjną ghańską muzyką, bez blichtru i rozbuchania, jest nadal możliwa w kinie ghańskim" - Henry Dernben, Graphic Online.

OPIS
To historia, która mogła wydarzyć się w latach 80. Gdzieś w głębi Ghany para spodziewająca się dziecka spóźnia się na pociąg. Boi i Atswei postanawiają przejść pieszo do następnej stacji i złapać kolejny pociąg, który jest jedynym środkiem transportu z peryferii do miasta. Podczas wędrówki czeka ich szereg zabawnych, a momentami groźnych sytuacji. Czy małżeństwu uda się dotrzeć do celu przed porodem? W tej komedii, zrealizowanej w starym stylu, napięcia i dynamiki dodaje znakomita muzyka, łącząca rdzenne brzmienia ze współczesnym stylem, w wykonaniu rapera i producenta muzycznego o pseudonimie Worlasi.

OPIS REŻYSERA
Peter Sedufia - absolwent reżyserii filmowej w Narodowym Instytucie Filmu i Telewizji (NAFTI) w Ghanie oraz zarzadzania w biznesie i administracji w ICM w Wielkiej Brytanii. Specjalista od kreatywnego pisania, twórca warsztatów dla młodych filmowców, reżyser filmów krótkometrażowych i serialu telewizyjnego Master and 3 Maids. Keteke to jego debiut pełnometrażowy, po którym powstał kolejny długi metraż - Sidechic Gang.

źródło: afrykamera.pl

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia