Repertuar

Kawiarniane PianoLove - Łukasz Mikołajczyk

Data wydarzenia:
05 Listopad 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Kawiarnia
Ceny biletów: 
wstęp wolny - liczba miejsc ograniczona

Trzeci z występów w nowym sezonie artystycznym Pałacu Kultury Zagłębia w Kawiarni Pałacowej! 5 listopada o 18:00 przy pianinie zasiądzie Osobowość Konkursu Chopinowskiego Łukasz Mikołajczyk, umilając czas gościom kawiarni w ramach cyklu Kawiarniane PianoLove.

Kawiarniane PianoLove - cykl występów lokalnych pianistów, którzy grając wybrane przez siebie utwory, umilą spotkanie towarzyskie, rozmowę lub po prostu picie kawy w murach pałacowej kawiarni.

Łukasz Mikołajczyk - jeden z najbardziej rozpoznawalnych pianistów swojego pokolenia w Polsce. Cechuje go wielkie wyrafinowanie. Ceniony za piekno dźwięków i pasjonujące występy. W 2014 jako pierwszy otrzymał nagrodę Krystiana Zimermana dla najbardzije utalentowanych młodych pianistów. W październiku 2015 Łukasz Mikołajczyk awansował do drugiej rundy Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. To osiągnięcie uczyniło go jednym z 30 najlepszych młodych pianistów na świecie. W październiku 2017 Łukasz Mikołajczyk wygrał Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Vancouver z okazji 150. urodzin Kanady. Studiował w Katowicach w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w klasie fortepianu prof. Anny Góreckiej. Jego postępy przyspieszyły studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie w 2017 ukończył studia magisterskie u profesora Zbigniewa Raubo. Obecnie mentorem Łukasza Mikołaja jest profesor Lee Kum Sing z Vancouver Academy of Music. Na początku kariery Łukasz Mikołajczyk był wielokrotnie nagradzany na wielu znaczących konkursach pianistycznych. W 2008 zdobył I nagrodę i Nagrodę Specjalną Elżbiety Stefańskiej za najlepsze wykonanie utworu Johanna Sebastiana Bacha na 10. Konkursie Pianistycznym im. Ludwika Stefańskiego i Haliny Czerny-Stefańskiej w Płocku. Dwa lata później otrzymał drugą nagrodę na XVI Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie i otrzymał trzecią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Podkarpackim im. Chopina w Rzeszowie. Łukasz Mikołajczyk zajął 3 miejsce (2013, 2015) w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia