Repertuar

Kawiarniane PianoLove - Hanna Derej

Data wydarzenia:
08 Marzec 2020 godz. 16:00
Lokalizacja:
Kawiarnia
Ceny biletów: 
Wstęp wolny
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA - brak możliwości rezerwacji miejsca

Marzec miesiącem kobiet! Również w Kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia. Marcowa odsłona cyklu Kawiarniane PianoLove będzie należeć do pianistek młodego pokolenia. Pierwszą z nich będzie młoda i niezwykle utalentowana Hania Derej, która zasiądzie przy kawiarnianym pianinie 8 marca o 16:00.

Kawiarniane PianoLove - cykl występów lokalnych pianistów, którzy grając wybrane przez siebie utwory, umilą spotkanie towarzyskie, rozmowę lub po prostu picie kawy w murach kawiarni Pałacu Kultury Zagłębia.

Hanna Derej – urodzona 18 stycznia 2005 r. w Katowicach. Młoda kompozytorka, pianistka, dyrygent. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Tychach, uczennica III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku Białej w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego. Na swoim koncie ma cztery autorskie płyty z własnymi kompozycjami na fortepian, nagrane w Studiu Nagraniowym Polskiego Radia Katowice. Pierwsze trzy płyty są zapisem własnych wykonań utworów Hani, stworzonych w wieku 10-13 lat. W ostatnich miesiącach szkoły podstawowej, Hania przygotowała czwartą autorską płytę pt. Lecąc z wiatrem. Płyta nastrojowa, poruszająca wyobraźnię i opisująca dźwiękami różne wydarzenia, które miały miejsce w okresie powstawania poszczególnych kompozycji, w tym również wyboru kierunku dalszej edukacji.
Hania uczestniczyła w wielu warsztatach pianistycznych o charakterze krajowym i międzynarodowym z udziałem wybitnych pedagogów i artystów z Polski i zagranicy. Ponadto jest laureatką nagród otrzymanych podczas różnorodnych muzycznych wydarzeń zarówno o charakterze lokalnym, jak i międzynarodowym, w tym m.in. Nagrody Specjalnej Prezesa Lubelskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich za prezentację prac kompozytorskich, uzyskanej podczas Międzynarodowego Forum Pianistycznego Bieszczady bez granic w Sanoku w 2018 r. W kolejnych edycjach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku, tj. w lutym 2019 i 2020 r., Hania otrzymała również Nagrodę ufundowaną przez Związek Kompozytorów Polskich w Warszawie. W grudniu 2019 r. Hania otrzymała III nagrodę ex aequo w II Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim dla Młodych Kompozytorów Dostrzegalnia 2019 w ramach Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jako pianistka, grała i dyrygowała w szkolnej orkiestrze, w szkolnym zespole Big Band, jak również w organizowanych przez siebie zespołach kameralnych. Znaczący wpływ na kształtowanie i rozwój młodej artystki wywarła możliwość prezentacji oraz doskonalenia swojej twórczości i umiejętności pod okiem wybitnych polskich i zagranicznych pedagogów.

Po występie artystki - o g. 17:00 - w pałacowej kawiarni odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Ilony Primus-Ziarnowskiej, na który również serdecznie zapraszamy.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia