Repertuar

Kawa z Gwiazdą - Wojciech Pszoniak

Data wydarzenia:
19 Październik 2017 godz. 17:00
Lokalizacja:
"Agora" Duża
Ceny biletów: 
BRAK WOLNYCH MIEJSC

Jeden z największych polskich aktorów dramatycznych - tak mawiali o Nim Gustaw Holoubek i Zbigniew Zapasiewicz. Zagrał w ponad 65 filmach i jeszcze większej liczbie spektakli teatralnych w Polsce i we Francji - Wojciech Pszoniak będzie gościem spotkania cyklu Kawa z Gwiazdą, 19 października o godz. 17:00.

Wojciech Pszoniak urodził się we Lwowie, dorastał w Gliwicach, obecnie mieszka w Paryżu. Jest znamienitym oraz wielokrotnie nagradzanym aktorem teatralnym i filmowym. Wszyscy znamy go m.in. z ról: Stańczyka w Weselu Andrzeja Wajdy, Moryca w Ziemi Obiecanej, tytułowej roli w filmie Korczak czy Robespierre'a w Dantonie. Teraz poznamy go również w roli belfra w monodramie pod tym samym tytułem 20 października o godz. 18:00 w Sali Teatralnej PKZ. Od lat 60. związany ze sceną Starego Teatru w Krakowie, Teatru Narodowego w Warszawie i Teatru Powszechnego w Warszawie. Od lat 90. gra na scenicznych deskach polskich i francuskich. Był pedagogiem w PWST, której sam jest absolwentem. Mało kto wie, ale swój debiut na ekranie miał w 1965 roku, kiedy to wcielił się w jedną z ról w bułgarskim serialu Proizszestwie na Cljapata ulica.
Jest aktorem doświadczonym, wielkim autorytetem, nagrodzonym za swoją pracę Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis i Nagrodą Światowego Festiwalu Filmowego w Montrealu. Został także uhonorowany francuskim Orderem Narodowym Zasługi za wkład w rozwój stosunków polsko-francuskich w dziedzinie kultury. Maciej Karpiński pisał o nim: ...Pszoniak – grając – nie wyzbywa się samego siebie. Buduje role nie z elementów zewnętrznych, obcych, których można się wyuczyć, lecz z tego ludzkiego materiału będącego w nim samym, w jego bogatej – jak w każdym człowieku – osobowości, której nie pragnie ukryć pod kostiumami, szminką, lecz z której czerpie wewnętrzną prawdę. Szykuje się jedno z najciekawszych spotkań pałacowego cyklu, na które już dziś zapraszamy.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
"Agora" Duża

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia