Repertuar

Kameralne Czwartki - Uwielbiane arie operowe i operetkowe

Data wydarzenia:
25 luty 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł
BILETÓW BRAK

Pierwszy koncert w 2021 roku z cyklu Kameralne Czwartki, 25 lutego o godz. 18:00, otworzy znana i lubiana grupa, czyli Vocal Trio. Zapraszamy na Uwielbiane arie operowe i operetkowe do Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Agata Widera (sopran), Weronika Kępka (mezzosopran) oraz Grzegorz Rogut (tenor) już nie raz gościli na pałacowych scenach i zawsze gromadzili liczną publiczność. Najbliższy koncert będzie wyjątkowo poetycki i nastrojowy, bo z uwagi na obostrzenia, liczba pałacowych gości jest ograniczona do 50%. Wokalistom będzie towarzyszyć Marta Mołodyńska-Wheeler przy fortepianie. Muzyczna opowieść pod tytułem Uwielbiane arie operowe i operetkowe przeniesie publiczność do świata największych klasyków tych gatunków.

W repertuarze m.in.:

  • Libiamo z opery Traviata
  • Je veux vivre z opery Romeo i Julia
  • Quanto e bella, quanto e cara z opery Napój miłosny
  • Wielka sława to żart z opery Baron Cygański
  • Cóż rządzi światem tylko smak z opery Zemsta Nietoperza 
  • Brunetki, blondynki
  • Przetańczyć całą noc z musicalu My Fair Lady
  • Tłumy Fraków… Był taki czas z Księżniczki Czardasza

 

Kameralne Czwartki - słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych z filmów i seriali, światowe przeboje opery i operetki - to motywy, które najczęściej można usłyszeć podczas cyklu Kameralne Czwartki. Nazwa to nie przypadek - koncerty odbywają się w czwartki, w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka. Na małej scenie wystąpili już m.in. Małgorzata Sikora, Ensemble Les Sauvages, Back to Big Band, New Bone, Crystal String Quartet, Vocal Trio, bracia Kudełka, Sikora Piano Duo i Todo art trio. To tutaj w przyjaznej atmosferze, z dala od zgiełku i migoczących świateł wielkiej sceny, można posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu.

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia