Repertuar

Kameralne Czwartki - Todo art trio

Data wydarzenia:
13 Grudzień 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
15 zł

13 grudnia o godz. 18:00 na scenie Sali Kameralnej im. Michała Spisaka w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpi TODO ART TRIO z programem Od klasyki do rozrywki! Koncert odbędzie się w ramach cyklu Kameralne Czwartki.

TODO ART TRIO utworzyli w 1994 r. studenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Do 2003 r. zespół występował jako Śląskie Trio Instrumentów Dętych. W 1997 r. muzycy otrzymali III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K.Pendereckiego w Krakowie. Zespół dwukrotnie (w 1998 i 1999 r.) otrzymał stypendium Sommerakademie für Kammermusik Niedersachsen, gdzie doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem wybitnych pedagogów niemieckich uczelni: R. Greiss-Armin, H.D. Klausa, E. Penzela, H. Schlichtiga, K. Beckera, Ch.F. Dallmanna. Trio występowało w największych salach koncertowych w Polsce. W 2006 r., dzięki dotacji Urzędu Miasta Ruda Śląska, muzycy nagrali płytę TODO ART TRIO - współcześnie, na której znajdują się utwory Wawrzyńca Żuławskiego, Janiny Garści, Witolda Szalonka oraz pisane specjalnie dla zespołu Trio na fagot, klarnet i flet Andrzeja Dziadka i Tęczowe Trio Benedykta Konowalskiego. Od momentu powstania, instrumentaliści Todo Art Trio wzbogacają swój repertuar zarówno o oryginalne dzieła mistrzów, jak też o nowe aranżacje muzyki klasycznej i rozrywkowej autorstwa Dawida Smykowskiego.

Skład trio:
Grażyna Jursza - flet
Dariusz Jursza - klarnet
Dawid Smykowski - fagot

Fot. Krzysztof Niesporek, Tomasz Griessgraber

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia