Repertuar

Kameralne Czwartki - The Six & Sax Duo

Data wydarzenia:
25 Listopad 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł

WYDARZENIE OBJĘTE AKCJĄ WIERNI KULTURZE.

25 listopada o 18:00 w ramach cyklu Kameralne Czwartki wystąpi niezwykły duet gitarowo-saksofonowy The Six & Sax Duo, czyli Magdalena Jakubska-Szymiec i Grzegorz Szymiec.

Kameralne Czwartki - słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych z filmów i seriali, światowe przeboje opery i operetki - to motywy, które najczęściej można usłyszeć podczas cyklu Kameralne Czwartki. Nazwa to nie przypadek - koncerty odbywają się w czwartki, w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka. Na małej scenie wystąpili już m.in. Małgorzata Sikora, Ensemble Les Sauvages, Back to Big Band, New Bone, Crystal String Quartet, Vocal Trio, bracia Kudełka, Sikora Piano Duo i Todo art trio. To tutaj w przyjaznej atmosferze, z dala od zgiełku i migoczących świateł wielkiej sceny, można posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu.

The Six & Sax Duo - powstały w 2018 roku duet proponuje niespotykane połączenie saksofonu i gitary. Zespół tworzy małżeństwo artystów: Magdalena Jakubska-Szymiec (saksofon) i Grzegorz Szymiec (gitara). Unikalny repertuar duetu wzbudza zainteresowanie w kraju i za granicą. Muzycy eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi. Odnajdują się zarówno w kompozycjach oryginalnie napisanych na gitarę i saksofon, jak też przygotowują własne aranżacje utworów klasycznych, m.in. Ryō Nody, Ciarána Farrella czy Franza Schubert. Aktywnie promują polskie współczesne kompozycje Łukasza Wosia, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Weroniki Ratusińskiej-Zamuszko czy Marka Pasiecznego, w tym utwory dedykowane duetowi. Od momentu powstania zespół występował w ramach ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych; wśród ważniejszych należy wymienić Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy „Clarimania” (2018, Wrocław), II Polski Kongres Saksofonowy (2018, UMFC, Warszawa), 2nd Poznań SaxEvent (2018), 27 Świętokrzyskie Dni Muzyki (2019, Filharmonia Świętokrzyska w Kielcach),  XV Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Sacrum Non Profanum” (2019, Szczecin), Bielsko-Biała International Saxfest (2020), XII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie (2020). W styczniu 2019 roku zespół poprowadził warsztaty mistrzowskie oraz zagrał recital w Bangkoku (Tajlandia), m.in. w Mahidol University. W maju 2019 roku artyści wystąpili wspólnie z maestro Ryō Nodą w Warszawskiej Operze Kameralnej na zaproszenie fundacji „Akogo?”. Z początkiem 2021 roku ukazała się ich debiutancka płyta "New Dimension" (Sartonn 036-2).

Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się regulaminem korzystania z oferty Pałacu Kultury Zagłębia w czasie pandemii koronawirusa, dostępnym TUTAJ.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia