Repertuar

Kameralne Czwartki - Sikora Piano Duo

Data wydarzenia:
15 luty 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
15 zł

Drugi z koncertów cyklu Kameralne Czwartki w tym roku. Na scenie Sali Kameralnej im. Michała Spisaka wystąpi nietuzinkowy duet pianistyczny Sikora Piano Duo. Mąż i żona zagrają najpopularniejsze utwory muzyki klasycznej na cztery ręce 15 lutego o 18:00.

Duet fortepianowy tworzą absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej Marta Wójcik-Sikora oraz Jakub Sikora. Współpracę rozpoczęli już w czasie trwania studiów w klasie kameralistyki prof. Reginy Michalak i prof. Grzegorza Biegasa. Pragnąc doskonalić swoje umiejętności w dziedzinie kameralistyki w 2015 roku ukończyli studia podyplomowe na specjalności "Duet fortepianowy" pod kierunkiem prof. Wojciecha Świtały. Obecnie duet kształci się pod kierunkiem światowej sławy duetu Genova & Dimitrov. Na codzień obydwoje pracują jako nauczyciele w Szkołach Muzycznych I i II stopnia. W swoim repertuarze duet posiada utwory zarówno na 4 ręce jak i dwa fortepiany regularnie go powiększając o nowe pozycje.

Artyści zdobyli trzecią nagrodę w 2011 roku na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Music without limits" w Druskiennikach (Litwa) oraz pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Forio d'Ischia (Włochy) w roku 2014. W listopadzie 2016 roku zajęli drugie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin in Roma" w Rzymie w kategorii duetów fortepianowych na cztery ręce.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia