Repertuar

Kameralne Czwartki - Saksoholicy po zachodzie słońca

Data wydarzenia:
24 Marzec 2022 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł

24 marca o 18:00 w Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia przekonamy się, co czują i co potrafią Saksoholicy po zachodzie słońca! Jeśli kochasz dźwięki saksofonu, to ten koncert cyklu Kameralne Czwartki jest dla Ciebie!

Kwartet saksofonowy Saksoholicy to grupa czterech muzyków, których łączy pasja do grania na niezwykłym instrumencie. Jak wskazują badania naukowe: Saksoholizm to uzależnienie od grania na saksofonie. Kwartet został założony w styczniu 2013 roku przez absolwentów szkoły muzycznej w Gliwicach, którzy współpracują ze sobą już od czasów szkolnych, a dzisiaj każdy z nich tworzy i koncertuje również we własnych projektach muzycznych.

Skład kwartetu to:
Maciej Zieliński – saksofon sopranowy
Daniel Bober – saksofon altowy
Bartosz Głombica – saksofon tenorowy
Paweł Piec – saksofon barytonowy.

W repertuarze zespołu znajdują się utwory wielu kultur muzycznych z różnych zakątków świata. Podczas koncertu zabrzmi blues, muzyka filmowa, romantyczne tango, gorąca samba i taneczny rag-time. Zespół zabierze nas także w świat nastrojowych ballad Krzysztofa Komedy oraz niezapomnianych standardów muzyki jazzowej m.in. utwory Charliego Parkera, Theloniusa Monka. W repertuarze usłyszymy także autorskie kompozycje Macieja Zielińskiego - jednego z saksofonistów kwartetu.

Przebywając w Pałacu Kultury Zagłębia i jego placówkach należy przestrzegać aktualnych wytycznych sanitarno-epidemicznych.
We wszystkich obiektach obowiązuje noszenie maseczek.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia