Repertuar

Kameralne Czwartki - ODWOŁANE

Data wydarzenia:
09 Grudzień 2021 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł

Grudniowy koncert cyklu Kameralne Czwartki jest odwołany. Zwrot pieniędzy za zakupione bilety nastąpi automatycznie.

 

WYDARZENIE OBJĘTE AKCJĄ WIERNI KULTURZE.

KONCERT Z UTWORAMI ŚWIĄTECZNYMI I ŚWIĄTECZNYM UPOMINKIEM DLA KAŻDEGO WIDZA!

9 grudnia o 18:00 na scenie Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się koncert Dostojne i klawe! Dostojne, gdyż w programie koncertu usłyszymy popularne polonezy i utwory świąteczne, a klawe, ponieważ grane na klawesynie (na dwie, trzy i cztery ręce) przez duet Klaviduo. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Kameralne Czwartki.

Zanim zdecydują się Państwo wziąć udział w wydarzeniu, prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM korzystania z obiektu w trakcie trwania pandemii koronawirusa.

Nowy, odświeżony cykl Kameralne Czwartki! Słuchając głosów naszej kochanej publiczności, postanowiliśmy położyć nacisk na repertuar, który najbardziej przypadł do gustu widzów przez ostatnie cztery sezony cyklu. Kameralne Czwartki to słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych, muzyka filmowa oraz światowe przeboje opery i operetki!

DUO, czyli dwoje. Muzyka w odcieniach kobiecej subtelności i męskiego zdecydowania. Dwoje muzyków tworzy połączenie charakterów i bogactwo brzmień. Gramy i opowiadamy. Łączymy doświadczenia gry na instrumentach dawnych i współczesnych z pasją i ekspresją przekazu. Klaviduo powstało z myślą o propagowaniu muzyki polskiej, w szczególności dzieł kompozytorów mniej znanych, których twórczość stopniowo ulega zapomnieniu. Klaviduo to Magdalena Bąk oraz Jerzy Michał Wardęski.

W programie koncertu:

  • Michał Kleofas Ogiński: Polonez "Pożegnanie ojczyzny" (wersja na 4 ręce)
  • Polonez G-dur na 3 ręce
  • Józef Elsner: Polonez E-dur na temat marsza z opery "Woziwoda" L. Cherubiniego na 4 ręce.
  • Bazyli Bohdanowicz: Daphnis et Phillis avec un Adieu (1798) - prawykonanie
  • Franciszek Siekierski: Polonaise Militaire Pour le Clavecin ou Piano-Forte Composée et Dediée A Son Altesse Monseigneur Le Prince Joseph Poniatowski prawykonanie
  • S. Joplin: The Maple Rag
  • T. Turpin: The harlem rag
  • Z. Noskowski: Gwiazdka - wiązanka kolęd
  • Wśród nocnej ciszy

Przed zakupem biletów, prosimy o zapoznanie się regulaminem korzystania z oferty Pałacu Kultury Zagłębia w czasie pandemii koronawirusa, dostępnym TUTAJ.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia