Repertuar

Kameralne Czwartki - kwartet NIVEL

Data wydarzenia:
08 Listopad 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
15 zł

Pałac Kultury Zagłębia zaprasza bardzo serdecznie na pierwszy koncert cyklu Kameralne Czwartki, który odbędzie się 8 listopada o 18:00 w Sali Kameralnej PKZ. Na deskach małej sceny wystąpi zespół NIVEL!

NIVEL - założony w 2010 r. kwartet instrumentalny, specjalizujący się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów oraz kompozycje oparte o folklor celtycki, bałkański, francuski, argentyński, amerykański w stylach takich jak tango, gypsy swing, jazz i musette. Muzycy czerpią w dużym stopniu z dorobku wielkich kompozytorów światowej sławy takich jak Astor Piazzolla czy Richard Galliano. Każdy z nich, na co dzień "robi swoje", czyli gra własny, ulubiony repertuar, a trzeba wiedzieć, że mają w sercu inny rodzaj muzyki. Każdy muzyk zespołu NIVEL wkłada we wspólne granie inny styl, inny temperament, a mieszanka tego wszystkiego jest naprawdę imponująca. Jak muzycy sami przyznają - coś jest w muzyce świata, że fascynuje, inspiruje i bardzo wciąga, zarówno jej odtwórców, jak i słuchaczy.

W lipcu 2017 r. zespół NIVEL nagrał swoją pierwszą płytę, zatytułowaną Wielki Świat. Album zawiera popularne melodie z kręgu muzyki świata w oryginalnych aranżacjach. Płytę cechuje różnorodność stylistyczna, unikalna interpretacja instrumentalna połączona z improwizacją oraz nawiązanie tematyczne do tradycyjnych pieśni różnych krajów, takich jak Francja, Hiszpania, Argentyna, Węgry, Gruzja czy Macedonia. Podczas koncertu będzie można usłyszeć większość utworów z najnowszej płyty zespołu NIVEL.

Skład zespołu:
Arek Dec - gitara
Grzegorz Zagórski - akordeon
Mateusz Gremlowski - bas/kontrabas
gościnnie: Paweł Piec - saksofon

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia