Repertuar

Kameralne Czwartki - Kwartesencja

Data wydarzenia:
21 Listopad 2019 godz. 19:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
20 zł

Uwaga! Godzina koncertu została zmieniona z 18:00 na godzinę 19:00.

 

Kameralne Czwartki wracają do repertuaru Pałacu Kultury Zagłębia. Drugi koncert w nowym sezonie artystycznym odbędzie się 21 listopada o 18:00. Na scenie Sali Kameralnej PKZ wystąpi kwartet Kwartesencja.

Kameralne Czwartki - słynne utwory muzyki klasycznej i jazzowej, nietuzinkowe aranżacje dzieł znanych z filmów i seriali, światowe przeboje opery i operetki - to motywy, które najczęściej można usłyszeć podczas cyklu Kameralne Czwartki. Nazwa to nie przypadek - koncerty odbywają się w czwartki, w Sali Kameralnej im. Michała Spisaka. Na małej scenie wystąpili już m.in. Małgorzata Sikora, Ensemble Les Sauvages, Back to Big Band, New Bone, Crystal String Quartet, Vocal Trio, bracia Kudełka, Sikora Piano Duo i Todo art trio. To tutaj w przyjaznej atmosferze, z dala od zgiełku i migoczących świateł wielkiej sceny, można posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu.

Kwartesencja - zespół tworzy czwórka młodych artystów, których połączyła muzyka i wspólne zamiłowanie do występowania przed publicznością. W 2012 Gabriela (skrzypaczka) oraz Michał (akordeonista) poznali się w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie połączyły ich nie tylko więzy przyjaźni, ale także więzy duetu muzycznego. Marzeniem Michała było jednak powiększenie składu zespołu o instrumentalistów, z którymi można zagrać zarówno klasycznie, jak i rozrywkowo. I stało się - do duetu dołączyła Kornelia (altowiolistka) i Dawid (kontrabasista). Tak powstał zespół Kwartesencja. W jego repertuarze znajdują się utwory klasyczne, własne aranżacje utworów mistrzów gatunku m.in. Jerry'ego Bock'a, Carlosa Gardela, Astora Piazzoli, opracowania ludowej muzyki macedońskiej. Muzycy wykonują utwory pochodzące z różnych stron świata, dlatego trudno określić ich jednoznaczny styl. Choć zespół działa od niedawna, to może pochwalić się występami w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Muzeum w Tarnowskich Górach, Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego.

Skład zespołu:
Gabriela Kubarska (skrzypce)
Kornelia Kołodziejska (altówka)
Dawid Lewandowski (kontrabas)
Michał Kubarski (akordeon)

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia