Repertuar

Kameralne Czwartki - koncert Sexy Sax ♡

Data wydarzenia:
11 Kwiecień 2019 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala Kameralna im. Michała Spisaka
Ceny biletów: 
15 zł

Krakowski Kwartet Saksofonowy kQsaX wystąpi w ramach cyklu Kameralne Czwartki! Czterech przystojnych mężczyzn, cztery saksofony i seksowne melodie wydobywające się z ich wnętrza. To wszystko 11 kwietnia o 18:00 w Sali Kameralnej Pałacu Kultury Zagłębia!

kQsaX Krakowski Kwartet Saksofonowy - Okoliczności powstania tego niezwykłego zespołu do niezwykłych wcale nie należą. Wszystko zaczęło się w Akademii Muzycznej w Krakowie, w grupie studentów klasy saksofonu, w atmosferze codziennej pracy. Na początku była przyjaźń, jedna pasja i radość ze wspólnego odkrywania muzyki. Było też instrumentarium. Pełne i - dodać trzeba - znakomite. Pierwsze występy formacji kameralnej i uznanie środowiska muzycznego utwierdziły wszystkich w przekonaniu, że to ma sens, że jest potrzebne, że się podoba. Wtedy zrodził się pomysł utworzenia pod kierunkiem adiunkta Andrzeja Rzymkowskiego Akademickiego Kwartetu Saksofonowego (AKS). W skład zespołu wchodzili: Arkadiusz Baran (sopran), Łukasz Nędza (alt), Piotr Feledyk (tenor) i Bartosz Banasik (baryton). Pierwsze lata wspólnej pracy obfitowały głównie w audycje muzyczne, koncerty okolicznościowe i egzaminy z kameralistyki. W 2007r. zespół opuścił Łukasz, który jako świeżo upieczony absolwent wyjechał na studia podyplomowe do Niemiec. Jego miejsce godnie zajął Michał Knot. Kolejny rok współpracy to już nie tylko koncerty, ale również niezwykle satysfakcjonujące, publiczne wykonania utworów pisanych specjalnie dla AKS oraz recitalowe wykonanie i nagranie jednej z kluczowych pozycji saksofonowej muzyki kameralnej - Kwartetu Saksofonowego op. 102 Florenta Schmitta.

Program koncertu:

George, Ira Gershwin, arr. A. Marshall - Oh, Lady Be Good!
George Gershwin, arr. W. Schlei - Three Preludes
George, Ira Gershwin, arr. Ph. Marilla - 4 Gershwin Songs
George, Ira Gershwin, arr. B. Holcombe - Liza
George, Ira Gershwin, D.,E. DuBose Heyward, arr. B. Holcombe - Selections From Porgy and Bess
George Gershwin, arr. J. van der Linden - Rhapsody in Blue 

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala Kameralna im. Michała Spisaka

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia