Kino

Kacper i Emma - zimowe wakacje

Data wydarzenia:
20 Grudzień 2014 godz. 15:00 - 16:15
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
9 zł

Reżyseria: Arne Lindtner Næss, scenariusz: Alexander Eik, zdjęcia: György Réder, muzyka: Lars Kilevold, montaż: Leif Axel Kjeldsen
obsada: Elias Søvoltod Simonsen, Hilde Lyrån, Janne Formoe, Nora Amundsen

Kacper i Emma - zimowe wakacje to druga część przygód uroczej pary przedszkolaków znanej z filmu Kacper i Emma - najlepsi przyjaciele (pokazywanej na festiwalu w tej samej sekcji). Podobnie jak w przypadku części pierwszej kanwę scenariusza stanowią tu książki autorstwa Tor Åge Bringsværd i Anne G. Holt.

Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter (Piotr). Chłopiec jest świetny we wszystkim, co robi, ma wiele talentów, co bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować Emmie?
 
O reżyserze:
Arne Lindtner Næss (ur. 1944) - z wykształcenia aktor. Występował w norweskich teatrach, produkcjach telewizyjnych oraz filmach. Od lat 80. jest reżyserem filmów i seriali, w tym wielu produkcji dla dzieci. Największą popularność w Norwegii przyniosła mu seria Junior Olsen Gang, film SOS Summer of Suspence i ostatnio - przygody Kacpra i Emmy.

źródło: dystrybutor Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Kino Kadr działające przy Pałacu Kultury Zagłębia uczestniczy w projekcie pn. „Dzieciaki na horyzoncie". Ma on na celu zaangażowanie dzieci w wieku 5-9 lat wraz z rodzicami lub opiekunami do wspólnego oglądania filmów.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie http://dzieciakinahoryzoncie.pl/ oraz http://kinodzieci.pl

Zapraszamy do korzystania z materiałów edukacyjnych do filmu

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia