Kino

Juliusz Cezar - retransmisja NT Live

Data wydarzenia:
19 Grudzień 2018 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
26 zł - normalny
23 zł - ulgowy (seniorzy, studenci)
20 zł - ulgowy (młodzież szkolna)

William Shakespeare (1564-1616)
Tragedia w pięciu aktach (1599)

Transmisja przedstawienia z The Bridge Theatre w Londynie: 22 marca 2018 roku

Cezar tryumfalnie powraca z wojny do Rzymu. Mieszkańcy miasta wybiegają z domów, aby go powitać, wiwatować i świętować. Wstrząśnięci popularnością autokraty wykształceni patrycjusze i senatorowie zawiązują spisek, aby zgładzić Cezara. Po dokonaniu zamachu na ulicach stolicy wybucha wojna domowa.

Juliusz Cezar to jedna z pierwszych sztuk w europejskiej literaturze, która czerpie z prawdziwych wydarzeń z historii. Wbrew tytułowi, jej głównym bohaterem nie jest Cezar, który pojawia się zaledwie w kilku scenach, ale spiskowcy, a wśród nich Marek Antoniusz. Inscenizacja Nicholasa Hytnera przeniesie widzów na uliczną imprezę, która rozkręca się przy powitaniu wodza, do kongresu, który będzie milczącym świadkiem jego śmierci i w stan chaosu i paniki, które wybuchną po dokonaniu zabójstwa.

Ben Whishaw (Pachnidło, Duńska dziewczyna, Q w Skyfall i Spectre) i Michelle Fairley (Fortitude, Lady Stark w Grze o tron) grają Brutusa i Kasjusza, David Calder (The Lost City of Z, Hatton Garden Job) gra Cezara, a David Morrissey (The Missing, Kaci, The Walking Dead) wciela się w Marka Antoniusza. Transmisja na żywo z The Bridge Theatre w Londynie.

Czas trwania: 3 godziny
Spektakl dla widzów od 15 lat.

źródło: nazywowkinach.pl

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia