Kino

Jesteś Bogiem - seans filmowy

Data wydarzenia:
23 Czerwiec 2016 godz. 19:00
Lokalizacja:
Kino KADR
Ceny biletów: 
5 zł

Gatunek: biograficzny/muzyczny/dramat społeczny, Produkcja: Polska 2012; Czas trwania: 124 minuty
Reżyseria: Leszek Dawid, obsada: Tomasz Schuchardt, Marcin Kowalczyk, Dawid Ogrodnik

Opis filmu:
Jedna z najważniejszych premier dekady, Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, to porywająca historia o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiej sceny muzycznej. Film zobaczyło w kinach blisko 1 500 000 widzów.

Paktofonika została założona w 1998 roku. Film przedstawia dramatyczne losy trójki założycieli zespołu, zwykłych kumpli z osiedla, którzy – zawiązując „pakt przy dźwiękach głośnika” –nie podejrzewali, że staną się głosem kolejnych pokoleń młodych Polaków. Za miłość do muzyki, wolności i niezależności gotowi byli zapłacić najwyższą cenę.

Jesteś Bogiem okrzyknięto rewelacją festiwalu filmowego w Gdyni. Film otrzymał szereg nagród dla twórców i aktorów, a także nagrodę dziennikarzy oraz Nagrodę Publiczności – Orła 2013. W obsadzie filmu wystąpili najzdolniejsi polscy aktorzy młodego pokolenia, których wspierają Marcin Dorociński i Arkadiusz Jakubik.

Pokaz filmu odbędzie się w ramach Przeglądu filmowego Od big beatu do rocka. Projekcję filmu poprzedzi pokaz reportażu z 2009 roku Paktofonika (scenariusz: Piotr Śliwowski, 26 minut).

źródło: kinoswiat.pl

Organizatorzy i partnerzy:

Lokalizacja na planie PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia