Repertuar

Jak to dziewczyna - Chór Zorza & Non a Capella

Data wydarzenia:
11 Marzec 2023 godz. 18:00
Lokalizacja:
Sala teatralna PKZ
Ceny biletów: 
15 zł | 25 zł

Jak to dziewczyna - to tytuł koncertu Chóru Zorza pod kierownictwem Elżbiety Kaźmierskiej oraz zespołu Non a Capella z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 11 marca o 18:00 w Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

Chór Zorza powstał w 2003r. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Założycielami i opiekunami artystycznymi byli instruktorzy PKZ: Elżbieta Bartosik-Kaźmierska – solistka Opery Śląskiej (dyrygent i kierownik artystyczny zespołu) i Jerzy Kołodziej – oboista Filharmonii Narodowej (akompaniator). W chwili obecnej akompaniatorem jest Wenanty Maciej Domagała – pianista i kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Od samego początku swojego istnienia, zespół zaczął sięgać po dość ambitny repertuar , porywając się na fragmenty oper G. Verdiego tj. chór niewolników z op. „Nabucco”, czy „Libiamo” z op. „Traviata”. Nie stroniono jednak również od stylizowanej muzyki ludowej z repertuaru zespołu „Mazowsze” czy „Śląsk”. Z czasem zaczęto  jednak wypracowywać swój własny styl, aranżując na chór znane arie operetkowe, musicalowe i światowe standardy rozrywkowe. W repertuarze tego zespołu znaleźć można również muzykę sakralną i patriotyczną. Jako dwudziestoletni zespół, chór ma za sobą ponad.  300 koncertów na terenie Dąbrowy Górniczej i w  miastach ościennych. W 2014r. był zdobywcą Nagrody Grand Prix n na festiwalu w Siewierzu.  Wystąpił z koncertami na Słowacji , na zamku w Mosznej i Piotrkowie Trybunalskim, w Szklanych Domach koło Kielc, w Szczawnie Zdroju, w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce koło Krosna, a w 2016r. zaśpiewał partię chóralną w operetce „Zemsta Nietoperza”  J. Straussa z solistami operetki gliwickiej. W 2019 r. chór otrzymał złoty order, przyznany przez Polski Związek Emerytów i Rencistów.

W programie koncertu znajdą się m.in. utwory:

- Tak całkiem bez dziewczątek
- Czardasz Sylwii
- Pieśń o młynarce
- Nigdy więcej
- Barkarola
- Nikt nie kocha tak jak ty
- Ramię w ramię
- Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia

i wiele innych.

 

Lokalizacja na planie PKZ

Plan piętra
Sala teatralna PKZ

Legenda

IkonaWejścieIkonaKasaIkonaInformacjaIkonaSchodyIkonaWindaIkonaWinda dla niepełnosprawnychIkonaWejście dla niepełnosprawnych
IkonaWC dla kobietIkonaWC dla mężczyznIkonaWC ogólneIkonaWC dla niepełnosprawnychIkonaGarderobaIkonaSzatnia