Placówki

Jacek Kaczmarski. Portret Poety - koncert

Data wydarzenia:
22 Marzec 2024 godz. 17:00
Lokalizacja:
Klub Osiedlowy Helikon
Ceny biletów: 
15 zł

Jacek Kaczmarski. Portret Poety - to tytuł koncertu w wykonaniu Jarosława Cyby, z okazji 20. rocznicy śmierci wybitnego polskiego barda i poety Jacka Kaczmarskiego, który odbędzie się 22 marca o 17:00 na scenie Klubu Osiedlowego Helikon.

Jarosław Cyba - pomimo, iż kojarzony jest jako lider Kabaretu D.N.O, to zasłynął również jako wokalista w pałacowych projektach muzycznych. Wszystko zaczęło się od koncertów z twórczością Jacka Kaczmarskiego w Piwnicy Teatralnej. Z czasem brał on czynny udział również w spektaklach muzycznych m.in. “Domu Murem Podzielonym” i “Czterech Porach Miłości”, których był także pomysłodawcą i reżyserem. Jarosław Cyba po raz kolejny zmierzy się z legendarnymi utworami Kaczmarskiego - na scenie Klubu Osiedlowego Helikon (22 marca o 17:00) oraz w Pałacu Kultury Zagłębia (10 kwietnia o 18:00) w formule cyklu koncertów Scena/anecS, czyli z publicznością na głównej pałacowej scenie. 10 i 11 kwietnia odbędą się również dwa koncerty dla grup szkolnych o godzinie 11:00 na scenie PKZ.

Jacek Kaczmarski – polski bard, poeta, prozaik, kompozytor, piosenkarz oraz twórca tekstów urodzony 22 marca 1957 roku w Warszawie. Znany głównie za sprawą piosenek o tematyce społeczno-politycznej oraz historycznej. Artysta kojarzony z etosem ruchu Solidarności oraz stanem wojennym – czasem, kiedy jego twórczość, rozpowszechniana w nieoficjalnych wydawnictwach, stała się głosem antykomunistycznej opozycji. Zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku na nowotwór przełyku.

ORGANIZATOREM WYDARZENIA JEST PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA

 

Lokalizacja na mapie